Про це в ході брифінгу в Центрі Разумкова заявив власник компанії "Віндкрафт Україна" Карл Стурен.

За його словами, Кабмін створив умови для того, щоб» Укренерго «отримало кредити і розрахувалося з боргами перед ДП» гарантований покупець", а воно, відповідно, виплатило борги перед виробниками енергії з відновлюваних джерел.

"Я вважаю, що Мінфін дійсно надходить дуже конструктивно, Кабінет Міністрів намагається знайти вихід з положення, «Укренерго», «гарантований покупець». У нас є багато партнерів, які дійсно допомагають. Наприклад, три держбанки, які є великими кредиторами. Всі намагаються спільними зусиллями знайти вихід з положення. При цьому НКРЕКП бере і на цьому всьому просто ставить один великий хрест", - сказав Стурен.

При цьому він підкреслив, що через такі дії інвестори в зелену енергетику мають намір подавати позови в міжнародні арбітражі.

"Мені як інвестору, природно, у нас інших варіантів, якщо буде таке злочинне рішення, то у нас, крім як подавати до суду, іншого варіанту немає», - підкреслив шведський інвестор.

Популярні новини зараз

Голий українець непристойним жестом попрощався з пекельною роботою в Польщі

Чи буде розлучення? Топалов емоційно висловився про Тодоренко: "Хотіли вбити один одного"

Дан Балан зворушив Тіну Кароль романтичним жестом до її 36-річчя: "Дорога..."

Пішов з життя зірка "Бумера": знайшли у власній квартирі

Показати ще

Як повідомлялося, Кабмін у грудні 2020 року затвердив державні гарантії для держкомпанії "Укренерго" на суму 10,3 млрд грн з метою залучення кредитів від трьох державних банків для виплати боргів перед ДП "гарантований покупець", а воно, відповідно, перед виробниками "зеленої "енергії.

Інвестори в зелену енергетику припустили, що держава планувала виконати свої зобов'язання і своєчасно погасити 40% "старого" боргу (9 млрд грн), до кінця 2020 року.

При цьому 31 грудня 2020 року, а також 6 січня НКРЕКУ намагалася затвердити постанову, в якій би заборонялося ДП "гарантований покупець" використовувати перераховані від "Укренерго" кошти для погашення "старого" боргу перед виробниками електричної енергії з відновлюваних джерел енергії.

На думку асоціацій ВДЕ, схвалення НКРЕКУ такого або подібного формулювання усуне єдине поки доступне джерело для погашення "старого" боргу ДП "гарантований покупець" перед виробниками електричної енергії з відновлюваних джерел енергії і стане підтвердженням повної неспроможності Кабміну і НКРЕКУ виконати умови і зобов'язання за Меморандумом про взаєморозуміння, підписаного ними в червні 2020 року.

Нагадаємо, зрушень в оплаті накопиченого до 1 серпня боргу (22,4 млрд грн) перед виробниками ВДЕ не спостерігається. За даними з судових реєстрів, вже більше 50 компаній, які інвестували в будівництво об'єктів відновлюваної енергетики, подали позови до ДП "гарантований покупець", щоб відсудити невиплачені кошти за вироблену електроенергію. Загальна сума позовних заяв перевищує 1 млрд грн. Перші суди інвестори вже почали вигравати. На думку НБУ, криза неплатежів держави за вироблену "зелену" електроенергію в країні є однією з основних причин падіння економіки України в 2020 році, оскільки рівень інвестицій в країну значно зменшився.