Тво міністра енергетики Юрій Вітренко оприлюднив деталі плану уряду зменшити ціни на природний газ для населення з поточних 9,6 грн/м3 до 5,4 грн/м3.
Про це він повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.


«Міністерство енергетики і запропонувало розглянути варіант, коли з 1 лютого ціна буде обмежена ціна на газ для «вразливих» споживачів - на рівні «хаб мінус» з додаванням визначеною граничної націнки постачальників, причому ціна буде зафіксована на рік. За нашими розрахунками мова йде про рівень ціни 5 356 грн, тобто на 44% менше ніж середньозважена ціна у січні. Для розуміння, якщо нічого не робити, то потрібно очікувати, що ціна у лютому збільшиться ще приблизно на 15%», - повідомив Вітренко.


Встановлення «справедливих» цін на газ для населення очікується з 1 лютого.
За словами Вітренка, в січні ціни на газ у приватних постачальників та «Нафтогазу» варіювалися від 6,99 до 10,80 грн за м3, середньозважена ціна складала 9,62 грн/м3.


При запроваджені запровонованного міністерством підходу, ціна в січні складала би 5,9 грн/м3.


«Укргазвидобування» буде продавати постачальникам «вразливим» споживачам газ за ціною «хаб мінус». Ціна буде переглядатися раз в рік на підставі котирувань на біржі у листопаді. Для видобуваючої компанії навіть краще мати фіксовану ціну на рік, ніж кожен місяць переживати, що потрібно переглядати плани буріння через зміну ринкової кон’юнктури. Постачальники зможуть конкурувати, пропонуючи меншу націнку до цієї ціни.
Нагадаємо, на початку січня в регіонах пройшли акції протесту проти підвищення цін на природний газ. 11 січня після наради у Президента Володимира Зеленського, уряд анонсував скоре зниження цін на природний газ.

Популярні новини зараз

Українцям розповіли, коли можна буде піти в кіно і повечеряти в ресторані

15-річна донька Полякової вперше знялася напівоголеною: прикрила груди стрічкою

Арсен Мірзоян показав свою улюблену красуню, і це не дружина: "Мрій!"

45-річна Могилевська стривожила українців зовнішніми змінами: "Зараз Ви чужа"

Показати ще