"12 січня о 19:57 перший енергоблок білоруської атомної електростанції виведений на номінальний рівень потужності. Теплова потужність блоку становить 3200 МВт, електрична потужність - 1170 МВт», - повідомило агентство «Інтерфакс» з посиланням на дані білоруського Міненерго.

З 3 січня 2021 р.Україна почала закупівлі електроенергії на Білоруській АЕС в обсязі до 4 млн кВт год на добу, що дорівнює приблизно 20% завантаження першого енергоблоку станції.

Напередодні Міненерго Білорусі підтвердило поставки в Україну, повідомивши, що вони йдуть на користь відносинам між країнами.

Нагадаємо, з 3 січня поставки білоруської атомної електроенергії в Україну почали з три компанії - «Дніпросталь-Енерго» Віктора Пінчука, «Донбасенерго» Максима Єфімова і «ЕРУ-Трейдинг» Ярослава Мудрого, які отримали доступ до міждержавних електромереж.

Імпорт електроенергії з Росії та Білорусі здійснювався з жовтня 2019 по березень 2020 р.тоді в загальному обсязі було поставлено понад 1 млрд кВт годин.

Популярні новини зараз

Донька Ніни Матвієнко Тоня показала маму, що втекла з України: в теплі і виглядає щасливою

Киянин перетворив квартиру у висотці на неприступний "бункер – "До зомбі-апокаліпсису готовий!"

Леся Нікітюк показала волосся на інтимному місці та зізналася в найсміливіших бажаннях

Помер зірка серіалів і кіно, серце не витримало

Показати ще

Прямі збитки української енергосистеми від імпорту, за оцінками експертів, склали від 3 до 5 млрд грн.

Імпорт також спровокував найбільшу за всю історію країни кризу на енергоринку і рекордні збитки державних енергетичних компаній.

Через закупівлі струму у Росії, 95% українських шахт навесні 2020 р.змушене пішли в простій.