Протягом останніх років українська влада систематично робить спроби переписати історію нашого народу, займається оскаженілою декомунізацією, дискримінує і утискає російськомовне населення країни.

Черговим етапом цього "полювання на відьом «стане набуття чинності з 16 січня 2021 року норми Закону України» Про забезпечення функціонування української мови як державної", згідно з якою співробітники різних установ, підприємств сфери обслуговування будуть зобов'язані спілкуватися з відвідувачами виключно українською мовою.

Про це йдеться в офіційній заяві партії "опозиційна платформа - за життя".

У зверненні політсили наголошується, що з 16 січня 2021 року в Україні почнеться фактично новий виток переслідувань російськомовного населення.

"Армія в'ятровичів-креминів-фаріонів вже завмерла на низькому старті - в готовності труїти персонал сфери обслуговування всієї країни, а також лікарів, аптекарів, службовців і фахівців всіх профілів за використання російської мови на робочому місці. Через рік за порушення цієї норми ще й санкції будуть введені. Але вже зараз влада оприлюднила інструкції для тих, хто готовий писати доноси на своїх російськомовних співгромадян. Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь поквапився в ЗМІ детально і з ілюстраціями роз'яснити українцям куди, в які терміни і в якому вигляді вони можуть "закладати" порушників цього цинічного законодавчого "шедевра"", – йдеться в заяві ОПЗЖ.

Популярні новини зараз

Українські "боги війни" підготувалися до зустрічі з окупантами: "Завжди потужно"

Iрина Федишин завалила кицюню пiд сонцем

Комунальні тарифи та ціни весни: що подорожчає вже з 1 березня

Приватний вертоліт впав біля траси, є загиблі: рятувальники пробираються крізь туман

Показати ще

Також в ОПЗЖ підкреслюють, що насильницька українізація є логічним продовженням оскаженілої декомунізації і переписуванням історії нашого народу.

"Все це-продовження владою політики печерної русофобії, розпалювання ненависті за мовною ознакою, поділу українців на "своїх" і "чужих". Після кількох років шалених спроб переписати історію, оскаженілої декомунізації, знесення пам'ятників, перейменування вулиць і населених пунктів, заборони свят і викорінення будь – якої згадки про спільну історію українського і російського народів, не знайшовши вже інших способів посварити багатонаціональне населення України, прихлебателі заходу у владі в черговий раз вирішили загострити мовне питання», - підкреслюється в заяві.

Більш того, в ОПЗЖ впевнені, що закон буде використовуватися виключно для тиску на неугодних бізнесменів.

"Використовуючи як інструмент політичний тиск на бізнес і окремих громадян, влада створює нові корупційні можливості, "підстави" для перевірок і штрафів, цілеспрямовано і послідовно проводить політику, яка у важких соціально-економічних умовах не згуртовує українське суспільство, а розколює його, протиставляючи людей один одному", – додали в політсилі.

"Опозиційна платформа - за життя» вважає, що в Україні грубо зневажаються права російськомовних громадян, і заявляє, що буде і надалі стояти на сторожі їхніх прав та інтересів.

«Ми вимагаємо від влади скасувати дискримінаційну норму мовного закону. Вимагаємо припинити політичні спекуляції на темі мови і перестати розділяти українців на угодних і неугодних за мовною ознакою. Ми також закликаємо Громадські організації, лідерів думок і правозахисників об'єднатися в питанні захисту інтересів національних меншин – заради цілісності України, єдності українського народу і збереження його багатої, унікальної мультикультурної спадщини», – підсумували в ОПЗЖ.

Раніше голова політради партії " опозиційна платформа - за життя» Віктор Медведчук повідомив, що відповідальність за приниження подвигу народу-переможця у Великій Вітчизняній війні ляже на Президента і МЗС.

Джерело: https://zagittya.com.ua/news/zajavlenija/zelenskij_i__slugi__vsled_za_poroshenko_unichtozhajut_prava_russkojazychnyh_grazhdan.html