Рішення влади знову дозволити імпорт електроенергії з енергосистеми Росії і Білорусі призведе до втрати Україною енергетичної незалежності і переходу об'єднаної енергосистеми під контроль країни-агресора, заявив екс-прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Про це пише Гордон.

Ризик віялових відключень електроенергії виник через те, що на початку минулого року вугільні шахти були виведені в простій у зв'язку із закупівлею великого обсягу електроенергії з Росії. Про це заявив колишній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Укренерго" вже опублікувало лист про те, що вони готують віялові відключення. А знаєте, чому готують віялові відключення? Тому що цю білоруську або російську електроенергію запустили ще минулого року. Вбили українську вугільну галузь, зараз на складах немає вугілля. Вбили українську енергетику", - зазначив Яценюк.

На думку екс-прем'єра, рішення влади знову дозволити імпорт електроенергії з енергосистеми Росії і Білорусі призведе до втрати Україною енергетичної незалежності і перехід об'єднаної енергосистеми під контроль країни-агресора.

Популярні новини зараз

Студентка вийшла заміж за 80-річного чоловіка і виглядає щасливою: закохалася без пам'яті

Леся Нікітюк нагодувала свого чоловіка і налякала майбутню свекруху: "Не помила посуд"

У Москві виявили труп 20-річної українки: померла з голоду

Лорак показала поповнення у родині, двомісячному малюку вже обрали ім'я

Показати ще

"Вони знову запустили білоруську електричну енергію. Це не Білоруська Електрична енергія-це загальна білоруська і російська Електрична енергія. І зараз хочуть електроенергетичний сектор України покласти під Росію. Росії це вигідно. Якщо в Україні не буде власної потужної електроенергетики, це означає, що Україна стане знову залежна від російської енергетики", - підкреслив політик.

З 3 січня 2021 року Україна відновила закупівлю електроенергії в Білорусі з АЕС в місті Островець. З початку року імпорт склав майже 50 млн кВт-год.

Перед цим Україна імпортувала електроенергію з РФ з осені 2019 року-після чотирирічної перерви. Це стало можливим внаслідок внесення правки в прийнятий 18 вересня 2019 року закон України"Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії".

До березня 2020 року, коли знову ввели заборону, було імпортовано понад 1 млрд кВт-год, прямі збитки енергосистеми від таких поставок оцінюються в 3 млрд грн, писав "Мінпром". За розрахунками Міністерства енергетики та захисту навколишнього середовища України, держава витратила на ці закупівлі 5 млрд грн, писало hromadske.

Імпорт електроенергії став причиною найбільшої за всю історію незалежності кризи на енергоринку, зазначав ZIK. Станом на березень 2020 року 95% всіх вугільних шахт знаходилися в простому.