Державна компанія «Центренерго» пояснила відсутність вугілля на складах свої ТЕС прорахунками Міністерства енергетики при затвердженні прогнозного балансу електричної енергії на 2020 рік.

Про це йдеться в повідомленні компанії.

«Через імовірні прорахунки у плануванні Прогнозного балансу електроенергії Об’єднаної енергосистеми України на 2020 рік, впродовж листопада і грудня 2020 року теплоелектростанції ПАТ «Центренерго» працювали з максимальним навантаженням, витягуючи на собі енергосистему держави», - йдеться в повідомленні на офіційній сторінці в Facebook.

В «Центренерго» пояснили, що за командою диспетчера НЕК «Укренерго» збільшили обсяг виробництва струму в листопаді-грудні 2020 року на 129-156% понад обсяг Прогнозного балансу міністерства.

Відповідно компанія була змушена додатково витратити 128-233 тис. тон вугілля за цей період.

Популярні новини зараз

Заради музики пішов з дому: молодий киянин покаже батькові свій талант на "Голосі країни"

Iрина Федишин завалила кицюню пiд сонцем

Молода дівчина вийшла заміж за п'ятьох братів і приголомшила світ: "Сплю по черзі..."

Дружина Віктора Павлика показала, в чому плюси чоловіка 50+: оце так сосиска!

Показати ще

«Така ситуація призвела до критичного зниження обсягу запасу вугілля на ТЕС «Центренерго» з 336 тис. тон станом на 1 листопада до 40 тис. тон на 11 січня», - пояснили в держкомпанії.

Нагадаємо, минулого тижня системний НЕК «Укренерго» попередило про ризик віялових відключень через критично низькі запаси вугілля на державних ТЕС «Центренерго».

Зокрема 15 січня 6 з 9 енергоблоків Зміївської ТЕС були зупинені на аварійний ремонт через брак вугілля. З 18 січня державні ТЕС «Центренерго» частково перейшли на споживання газу.