Обсяг імпорт електричної енергії з Білоруської АЕС режиму Олександра Лукашенка за останній тиждень збільшився в 2,6 рази – до 9,8 млн кВт годин на добу.

Про це повідомляє видання Expro з посиланням на власні джерела.

Видання відзначає, що обсяг імпорту методична зростає уже третій тиждень підряд. Ще позаминулого тижня імпорт перевищив позначку 6 млн кВт годин на добу.

За даними НЕК «Укренерго», на 24 січня міждержавний перетин для імпорту струму з білоруської АЕС придбало три компанії: «Дніпросталь-Енерго» Віктора Пінчука (60 МВт), «ДЕ Трейдинг» Максима Єфімова (50 МВт) та «Еру Трейдинг» Ярослава Мудрого (450 МВт).

Нагадаємо, імпорт електроенергії з Білоруської АЕС в Україну розпочався з 3 січня 2021 року. Завдяки цьому Білоруська АЕС вперше змогла вийти на повну потіжність. За цей час у Білорусі було закуплено понад 100 млн кВт годин на суму близько 150 млн гривень.

Популярні новини зараз

На місто-розсадник коронавірусу Ухань обрушилося потужне торнадо: сотні поранених, загиблих шукають з собаками

45-річна Могилевська кардинально змінила стиль, українці оцінили: "Неймовірні образи"

Надя Дорофєєва в сміливому монокіні похвалилася шикарною фігурою на яхті

Помер найстаріший актор світу Норман Ллойд, йому було 106

Показати ще

На тлі критики імпорту, міністри енергетики та закордонних справ України заявили про плани скорішого від’єднання від енергосистем Росії і Білорусі, що зробить фізично неможливим імпорт струму з цих країн.

Попереднього разу, з жовтня 2019 по березень 2020 року імпорт струму з Росії і Білорусі призвів до найглибшої за роки незалежності кризи на енергоринку, яка спричинила простій вугільних шахт та мільярдні збитки державних енергетичних компаній, зокрема «Енергоатому».

Проти імпорт тоді висловився і президент Володимир Зеленський, після чого НКРЕКП анулювала всім трейдерам доступ к міждержавних мереж і припинила поставки.