У зимовому випуску Politique Internationale-одного з найбільш авторитетних французьких щоквартальних політичних альманахів, розрахованих на професійну аудиторію, - вийшло інтерв'ю голови політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктора Медведчука. Редакція цього альманаху про міжнародні відносини, понад 40 років видаваного в Парижі, назвала матеріал "Україна ‒ Росія: посередник". Як визнали в Politique Internationale, саме це слово найбільш точно відображає ту роль, яку Медведчук грає в непростих відносинах між найбільшими країнами Східної Європи.

Хоча Кембриджський словник дає і більш детальний переклад терміна "Le go-between»:"людина, яка передає послання і говорить з тими, хто не може говорити один з одним". І це визначення дивно точно характеризує позицію Медведчука і його роль у відносинах України і Росії, яку європейці розуміють дуже добре.

Про рівень професійної дискусії на сторінках цього видання говорить те, що в зимовий випуск також увійшли інтерв'ю і статті єврокомісара з питань юстиції Дідьє Рейндерса, міністра Франції з європейських справ Клемана Бона, начальника Генштабу Франції генерала Франсуа Лекуантра, президента Молдови Майї Санду, екскандидата на пост Президента Республіки Білорусь Світлани Тихановської та інших європейських політиків, вчених-міжнародників, філософів.

Медведчук на прохання Politique Internationale не тільки дав свою оцінку світовим політичним подіям і французьким державним діячам минулого, а й вичерпно відповів на питання про Україну, що цікавлять європейську політичну еліту. Наведемо ключові тези інтерв'ю:

Популярні новини зараз

Циклон імені Фаїни Раневської обрушиться на Україну, мороз скакне до -5-7 градусів: синоптик Діденко поділилася прогнозом

Світлана Лобода знайшла в 10-річній доньці "конкурентку" через її красу: "Ти така мавпа"

Українцям "злили" переможця шоу "Танці з зірками": Олександра Зарицька піде без тріумфу

Бурякова ікра "Пікантна" на зиму: корисна заміна борщам і салатам

Показати ще
  • Процес врегулювання конфлікту як і раніше в глухому куті через відсутність політичної волі. Її не було у Президента Порошенка, її немає і у Президента Зеленського.

  • Політика насильницької українізації, спроби заборонити святкування Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні, переписування історії, прославлення нацизму і фашизму, жорстка санкційна політика – чи реально при цьому Зеленському і його команді повернути Донбас в Україну, а Україну на Донбас? Думаю, відповідь очевидна.

  • Україна продовжує залишатися найбільш корумпованою країною, за рівнем злочинності знаходиться на 1-му місці в Європі, а за індексом привабливості для ведення бізнесу займає останнє місце в Європі.

  • Мирний план з детальним описом кроків для мирного врегулювання, став частиною програми "опозиційної платформи - за життя".

  • "Парламентський вимір" нормандського формату ""дозволить зробити істотне сприяння переговорному процесу в»нормандському форматі". Залучення парламентаріїв чотирьох країн "нормандської четвірки" (а план ОПЗЖ підтримали не тільки парламентарії Франції, але і Росії, і Німеччини, і навіть європарламентарі) здатне зрушити переговорний процес з мертвої точки.

  • Буде доречним згадати про ідею Великої Європи - від Лісабона до Владивостока. Окремі члени Євросоюзу вже розуміють, що треба керуватися інтересами національних економік, а не геополітичними «хотілками» Вашингтона.