Імпорт електричної енергії з Білорусі і Росії по ініціативі депутата Андрія Геруса штовхає Україну в повну енергетичну залежність від Кремля.

Про це в ефірі телеканалу «Еспресо» повідомила голова комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Стосовно електроенергії з Російської Федерації. Це теж прийшло з ініціативи пана Геруса, коли його поправка була по суті під столом і в шахрайський спосіб проведена через енергетичний комітет... Це просто чергова голка, на яку нас присаджують назад, від якої ми так тяжко відмовлялися після вже початку агресії Російської Федерації в 2014 році», - заявила депутат.

За її словами, такими діями влада штовхає Україну в обійми «русского міра», а наближені до влади олігархи попутно на цьому збагачуються.

«На жаль, на сьогодні ті, хто закуповує дешеву російську електроенергію, просто набиває собі кишені, наживаються, тим самим штовхаючи Україну в нову прірву залежності від «русского міра», - підсумувала депутат.

Популярні новини зараз
Подаємо заяву та чекаємо на гроші: українцям показали, як без проблем повернути переплату за газ Головне за ніч, 18 березня: загибель зірки "Голос країни", українці без пенсії до 65, шалені комісії "Нафтогазу" та скасування податків Від тяжкої хвороби помер учасник "Голосу країни": його пісні слухали з усмішкою на обличчі Частина воїнів ЗСУ може опинитися у в'язниці, але причина зрозуміла: пояснення адвоката
Показати ще

Голова комітету наголосила, що січневі закупки електроенергії на Білоруській АЕС уже поставили під загрозу партнерські відносин України з країнами Балтії.

«Наші найближчі партнери, як, наприклад, Литва ту ж білоруську АЕС вважають загрозою для своєї національної безпеки. А ми підводимо цю країну, яка одна з тих, хто найбільше нам допомагає в часи російської агресії. І, власне кажучи, через свої закупівлі ми виводимо цю так звану білоруську АЕС на максимум її потужності. Як на мене, то це тягне на державну зраду», - наголосила надреп.

Нагадаємо, з 3 січня Україна розпочала імпорт струму з Білоруської АЕС. В січня було закуплено понад 200 млн кВт годин на суму майже 300 млн грн.

З 1 лютого розпочався імпорт з Росії.

Імпорт електроенергії з країни-агресора став можливий завдяки поправці до закону, поданої восени 2019 року депутатом Андрієм Герусом. Навесні 2020 року після критики з боку президента Зеленського імпорт тимчасово, до кінця 2020 року, заборонили, однак після 31 грудня 2020 року парламент цю заборону не продовжив.