Маріуполь цього року стане «Великою культурною столицею України» та реалізує більше десяти масштабних культурних проєктів.

Маріуполь став першим переможцем у номінації «Велика культурна столиця України» програми Українського культурного фонду «Культурна столиця України». 4 лютого у Києві місто представило проєкт культурно-мистецьких ініціатив «Діалог мовою мистецтва».

«Ще п'ять років тому складно було уявити Маріуполь як культурну столицю. За п'ять років ми пройшли великий шлях, подолали масу викликів та разом змогли досягнути бажаної мети - стати вітриною відродженого українського Донбасу. Цю дорогу розвитку ми не змогли би пройти, якби не було головного компонента – діалогу. Діалогу з громадою міста, з міжнародними партнерами, з жителями інших міст і країн. Культура - це ключовий інструмент об'єднання. І сьогодні через мистецтво ми ведемо діалог миру, розвитку та єдності», - наголосив міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

Партнером програми виступає Група Метінвест.

Впродовж 2021 року у Маріуполі заплановано реалізувати одинадцять культурних проектів. Серед них – відкритий музейний фестиваль «Ніч музеїв», проєкт «Дорога додому» - перформанс планується провести на трасі Маріуполь-Донецьк, марафон міжнародних резиденцій, участь у яких візьмуть відомі українські та європейські режисери та митці.

Популярні новини зараз
Нові ціни на цибулю налякали покупців: такого зростання ніхто не чекав, що буде далі Українець поскаржився на Monobank через 4 роки довірчих відносин: посеред ночі почали зникати гроші Ціни на рис, пшоно та макарони б'ють рекорди: як змінилися цінники в українських супермаркетах 36,6 грн чи 50 грн: в НБУ попередили, чого чекати від курса долара у найближчі місяці
Показати ще

Ключовими музичними подіями стануть MRLP city festival та фестиваль класичної музики «Mariupol Classic».

Нагадаємо, програма «Культурна столиця України» реалізується Українським культурним фондом з 2019 року з метою стимулювання почуття приналежності членів територіальних громад до їх спільного культурного простору, розвитку культурного туризму та підтримку місцевих культурних ініціатив.

Маріуполь став першим переможцем програми у номінації «Велика культурна столиця». Славутич отримав статус «Мала культурна столиця». Міста мали реалізовувати свої проєкти протягом 2020 року, але через епідемію коронавірусної хвороби COVID-19 всі заходи перенесено на 2021 рік.