Упродовж тривалого часу генеруючі компанії через штучні обмеження уряду і НКРЕКП працювали в збиток, що позначилося на їх здатність купувати паливо і вчасно проводити капітальні ремонти обладнання.

Про це заявив перший заступник голова Всеукраїнської енергетичної асамблеї Юрій Саква.

«Наразі теплова генерація опинилася в складних умовах, коли встановлені безліч обмежень. Коштів не хватає не тільки на те, щоб купити вугілля і відновити склади, але й відремонтувати обладнання. І обладнання починає виходити з ладу», - зазначив Саква в ефірі телеканалу «Україна24».

Аварія на підстанції запорізького обленерго, яка спровокувала відключення Запорізької ТЕС, стала уже черговим сигналом критичного стану енергетичної інфраструктури.

«Енергетика не може працювати у збитковому режимі, без коштів. Треба відновити систему нормальних бізнес-відносин. Усунути з ринку всі вади, які відомі. Наразі ринок електричної енергії працює в ручному режимі – це і стало причиною того, що зараз в Запоріжжі й інших станціях», - додав експерт.

Популярні новини зараз

В Україні з 22 вересня можуть посилити карантин і перерахувати пенсійний вік: офіційна заява Дениса Шмигаля

Щаслива Злата Огнєвіч несподівано відкрила секрети шоу "Холостячка": "З ким я тільки не була"

У коротких шортах і облягаючій майці: MamaRika порадувала шанувальників ідеальною фігурою після пологів

Наташа Корольова приховувала доньку, народжену другу-гею за 50 біткоїнів: "Був у нестямі від радості"

Показати ще

За його словами, НКРЕКП має негайно ліквідувати фінансові перекоси на ринку і збалансувати фінансовий стан галузі, інакше аварії на кшталт зупинки енергоблоку Словянської ТЕС, пожежі на Зміївській ТЕС і відключення Запорізької ТЕС можуть повторитися на інших об’єктах критичної інфраструктури.

Нагадаємо, 3 лютого через замикання на трансформаторі підстанції «Луч» Запоріжжяобленерго, спрацювала система аварійного захисту Запорізької ТЕС. Станція була відключена від енергомережі, що призвело до короткострокового припинення електропостачання міста Енергодар і прилеглих населених пунктів.

Зусиллями енергетиків Запорізької ТЕС, електропостачання споживачів було відновлено менш ніж через годину після інциденту на підстанції «Луч».