Однією з фундаментальних причин нинішньої кризи на енергоринку, яка несе ризики віялових відключень споживачів, стала діяльність голови енергетичного комітету Верховної Ради Андрія Геруса, зокрема його лобізм російського імпорту.

Про це йдеться в коментарі Президента Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайла Гончара, опублікованому на Facebook-сторінці «Рух опору капітуляції».

«Ще один ефект — «ГеРусифікації», за прізвищем Геруса - керівника профільного комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг ВР України. Він, виходячи нібито виключно з ринкових мотивів, з 2019 наполягав на імпорті дешевої електроенергії з Росії для того, щоб, мовляв, вгамувати апетити українських монополістів», - цитує сторінка слова експерта.

Імпорт був відкритий Герусом від прикриття боротьби з тепловою генерацією, де найбільшим гравцем є компанія ДТЕК. Однак під прикриттям «демонополізації», Герус діяв в інтересах перш за все олігарха Ігоря Коломойського.

«Звучить добре, але за цією ринковою обгорткою, насправді, (відстоювалися – прим.) інтереси іншого олігархічного угруповування – Коломойського. Останній зробив різку переорієнтацію на відносини з Росією ще 2019 року. З формальної точки зору, з 1 січня 2021 року не діють обмеження на імпорт електроенергії з Росії та Білорусі, які мали місце раніше. Шлюзи відкрилися. І цим тепер користуються», - йдеться в повідомленні.

Популярні новини зараз

Дантес показав, де гуляє на травневі без Дорофєєвої: "Непередавана радість"

Слава Камінська з "НеАнгелів" втратила найближчу людину: "Я так боялася"

"Моя бабуся Софія Ротару загинула у вересні": українка приголомшила зізнанням

Тіна Кароль мало не полетіла зі сцени під час концерту, всьому виною довга сукня

Показати ще

Нагадаємо, восени 2019 року Андрій Герус протягнув через парламент свою поправку про відкриття для російських компаній можливості постачали електроенергію в Україну. В опалювальний сезон 2019-2020 було імпортовано понад 1 млрд кВт годин російської електроенергії, що спровокувало найбільшу кризу на енергоринку за часи незалежності.

В січня 2021 року імпорт завдяки ініціативі Геруса знову відновився. Уже в середині січня «Укренерго» вперше попередило країну про ризики віялових відключень.