Швидким варіантом вирішення питання боргу перед виробниками "зеленої" електроенергії (ВДЕ) може стати випуск "зелених" облігацій на суму до 24 млрд грн, проте паралельно шукаються варіант рішень, щоб уникнути накопичення подібного боргу в майбутньому, повідомив в.о. міністра енергетики України Юрій Вітренко.

"Працюємо над швидким варіантом-випуском зелених облігацій до 24 млрд грн", – сказав він на зустрічі з Європейською Бізнес Асоціацією (ЄБА) в четвер.
Вітренко також повідомив, що на погашення боргу буде спрямована також, мінімум, половина кредиту держбанків "Укренерго" на суму 10,25 млрд грн, спрямованого ДП "ГарПок", що частково вирішує проблему.

За його словами, серед довгострокового вирішення проблеми розглядаються виплати з бюджету за рахунок податку на вуглецеві викиди або авансування за поставку і транспортування "зеленого" водню.

Ще одним варіантом Вітренко назвав випуск "справжніх ""зелених" облігацій терміном обігу 10-15-20 років.

Як повідомлялося, на цьому тижні у Верховній Раді зареєстрований законопроект №5041, що передбачає для розрахунків з виробниками "зеленої" електроенергії випуск облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) на суму 25 млрд грн.

Популярні новини зараз

"Чізбургер з зубами": була виявлена найдивніша і моторошна риба

Злата Огнєвіч зняла ліфчик перед фіналом "Холостячки", щоб познайомити зі своїми "ріднулечками": "Так грайливо"

Українці все ж отримають 1000 грн від Зеленського - нардепи проголосували "За"

"Кадетство" - серіал, який всі дивилися після школи: як виглядають актори через 15 років

Показати ще