Прийняття закону про зниження промислових викидів у запропонованому урядом вигляді вб'є промисловість, оскільки у підприємств немає мільярдів на екомодернізацію, їм потрібна підтримка держави. Про це заявив президент Союзу хіміків Олексій Голубов на зустрічі бізнесу з Мінекології, де обговорювалися зауваження ФРУ до законопроекту «про промислове забруднення» №4167.

"Якщо цей закон впровадити без загальної підтримки економіки і промисловості, то по суті справи це знищить промисловість», - сказав Голубов.

Він нагадав, що за підрахунками Мінекології, для здійснення екомеропріятій у відповідність з пропонованим законопроектом про промислові викиди необхідно вкласти 379 млрд євро до 2030 року. Однак у промислових підприємств таких грошей немає, а їм пропонують провести екомодернізацію виключно за рахунок власних коштів.

"379 мільярдів – це практично 38 мільярдів євро на рік. Це 1 трильйон 254 мільярди гривень на рік. Вдумайтеся в цю цифру. Звідки їх взяти? А, по суті справи, записано все так, що всі перетворення «за рахунок власних коштів», - підкреслив Голубов.

За його словами, промисловість не в змозі самостійно знайти такий обсяг коштів, тому пропонований законопроект повинен бути змінений.

Популярні новини зараз

В Італії загинула матуся двох дітей з України: знайшли неживою на підлозі і підозрюють її колишнього

"Федя-двірник": зірка "Сутінків" Крістен Стюарт в безглуздому вигляді стала "жертвою" папараці

Дзідзьо востаннє відповів на докори Slavia після розлучення: "Так любили, а потім розпинають"

Не дарма стирчаcті соски засвітила: Ріанна отримала звання національного героя

Показати ще

"Якщо галузь працює з рентабельністю від 3 до 15%, і такі кошти звідкись знайти і вкласти,-це неможливо, це практично неможливо, це вб'є промисловість», - підсумував Голубов.

Раніше народний депутат України Сергій Магера заявив, що запропоновані Мінекології екологічні нормативи не відповідають європейським і створюють можливості для зловживань з боку чиновників, а не для захисту навколишнього середовища. За його словами, у бізнес-спільноти є багато зауважень до законопроекту від Мінекології» Про запобігання, зменшення і контроль промислового забруднення " (№4167), які повинні бути враховані при його доопрацюванні.

У свою чергу екс-прем'єр, президент Українського союзу промисловців і підприємців Анатолій Кінах заявив, що прийняття законопроекту про промислові викиди (№4167) в існуючому вигляді завдасть удару по підприємствах і поглибить промислову кризу.