Держпідприємство «Гарантований покупець» має бути дофінансоване шляхом випуску облігацій внутрішньодержавної позики (ОВДП) на суму 25 мільярдів гривень, щоб здійчнювати стабільну оплати перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел.

Про це у Facebook написав нардеп Олексій Кучеренко, зазначивши, що відповідний законопроєкт №5041 він та група депутатів зареєстрували у Верховній Раді.

«Разом з колегами подали законопроєкт, який дозволить розрахуватися з виробниками ВДЕ. Проєкт закону №5041 створює механізм залучення коштів для виплати боргів перед виробниками ВДЕ», - сказав Кучеренко.

За його словами, законопроєкт передбачає випуск ОВДП на суму 25 млрд гривень, гроші з продажу яких підуть на підтримку ДП "Гарантований покупець", який зможе розрахуватися з виробниками.

«Це особливо актуально, враховуючи, що за прогнозом НКРЕКП у 2021 році буде вироблено "зеленої" енергії на суму понад 57 млрд грн. Механізм розрахунку допоможе уникнути поглиблення кризи неплатежів та подальшого зростання заборгованості "Гарантованого покупця"», - підкреслив нардеп.

Популярні новини зараз

"Чізбургер з зубами": була виявлена найдивніша і моторошна риба

Українці все ж отримають 1000 грн від Зеленського - нардепи проголосували "За"

Дзідзьо востаннє відповів на докори Slavia після розлучення: "Так любили, а потім розпинають"

Рома Свечкоренко повернувся до Злати Огнєвіч обманом: на шоу "Холостячка" трапилася афера століття з розлученням

Показати ще

Як повідомлялося, «Гарантований покупець» 12 лютого виплатив другий транш у розмірі 2,2 млрд грн для виплати боргу підприємствам ВДЕ. Таким чином, загальна сума заборгованості держпідприємства скоротилась до 19,3 млрд грн. При цьому з цільових коштів для «зеленої» енергетики здійснюються також виплати компанії «Енергоатом» - 3,1 млрд грн.

На думку голови правління Української вітроенергетичної асоціації Андрія Конеченкова, за рахунок цільових коштів, що передбачались для погашення боргів "зеленим" інвесторам, уряд спонсорує корупцію в керівництві компанії "Енергоатом".

Нагадаємо, підприємства відновлюваної енергетики подають позови щодо невиконання державою своїх обов'язків щодо оплати за вироблену "зелену" електроенергію і крім "Державного покупця" суди почали залучати в якості відповідача також Кабінет міністрів України, як сторону, що підписувала меморандум з інвесторами в поновлювану енергетику.

Уряд в грудні 2020 року затвердив державні гарантії для держкомпанії "Укренерго" на суму 10,3 млрд грн з метою залучення кредитів від трьох державних банків для виплати боргів перед ДП "Гарантований покупець", а воно, відповідно, перед виробниками "зеленої "енергії.

Інвестори очікували, що держава виконає свої зобов'язання і своєчасно погасить 40% "старого" боргу (9 млрд грн) до кінця 2020 року. У той же час НКРЕКП вирішила затвердити постанову, яке заборонить ДП "Гарантований покупець" погасити відповідну заборгованість.

16 грудня НКРЕКП відправила "Гарантованому покупцеві" лист з рекомендацією перерахувати мінімум 50% коштів від 10,3 млрд грн компанії "Енергоатом".