Зниження ПДВ для аграріїв суперечить домовленостям України з МВФ і фактично свідчить про спонсорування міністром економіки Ігорем Петрашком великих агрохолдингів. Про це йдеться в матеріалі «Нового времени».

"Замість того, щоб максимально витратити збільшену видаткову частину на потреби медицини, Кабмін знизив ставку ПДВ для аграріїв з 20% до 14%, по суті, ставши спонсором агробізнесу. Головним лобістом цього податкового нововведення є Ігор Петрашко, міністр економіки і колишній топ-менеджер в агроімперії», - йдеться в матеріалі.

Видання також нагадало, що у чинного уряду дуже складні відносини з МВФ, зокрема минулого року фонд видав лише один транш в $ 2,1 млрд з $ 5 млрд, передбачених програмою Stand By, А отримання інших грошей, вкрай необхідних Україні, поставлено на паузу.

У такій ситуації, на думку автора матеріалу, уряду не слід було знижувати ПДВ для аграріїв, що в свою чергу призведе до зниження дохідної частини бюджету, і навряд чи буде позитивно сприйнято МВФ. Крім того, він зазначив, що у Фонді не надто зраділи рішенню Кабміну знизити тарифи на газ для населення на 30% — до 6,99 грн за кубометр, оскільки МВФ підтримує ринкові принципи тарифоутворення, а не ручне регулювання.

Раніше експерт Економічного дискусійного клубу Олег Пендзін заявив, що вибіркове зниження ПДВ для аграріїв пролобійовано окремими виробниками і не сприятиме підвищенню доступності продуктів харчування для населення.

Популярні новини зараз

Українці все ж отримають 1000 грн від Зеленського - нардепи проголосували "За"

Оля Полякова зізналася, навіщо зайняла місце Тіни Кароль на "Голос країни": "Хочу додати..."

Українським школярам пояснили, коли почнуться зимові канікули – з класу за новорічний стіл

Рома Свечкоренко повернувся до Злати Огнєвіч обманом: на шоу "Холостячка" трапилася афера століття з розлученням

Показати ще

У той же час економіст Борис Кушнірук підкреслив, що від закону про зниження ПДВ на окремі види агропродукції виграють тільки великі агрохолдинги, а держава втратить мільярди. На його думку, цей закон не повинен вступити в дію.

Нагадаємо, законопроект, що передбачає зниження ставки ПДВ для певних сфер агросектору з 20% до 14% (№3656) Верховна Рада прийняла 17 грудня 2020 року, президент його ще не підписав.