Кабінет Міністрів України має виплатити борги підприємствам відновлюваної енергетики, як того вимагає підписаний у 2020 році меморандум, а також максимально наблизити момент запуску зелених аукціонів в Україні для подальшого зниження вартості електроенергії з відновлюваних джерел.

Про це в кулуарах форуму " Україна 30. Платіжка " заявив член групи Єврокомісії з підтримки України Торстен Веллерт, підкресливши, що проблема виплат буде негативно позначатися на майбутніх інвестиціях в Україні.

"Проблема зараз в тому, як подолати цю кризу з боргами. Це дуже важливо. І як запустити тут же паралельно на маленькому рівні цю нову систему аукціонів", - сказав Веллерт.

За його словами, Україна повинна провести невеликий "зелений" аукціон на будівництво потужностей зеленої енергетики, щоб здешевити вартість такої енергії і не зупинити інвестиції, оскільки до цього веде поточна криза на ринку зеленої енергетики.

«Але тоді вже буде, коли вже все це питання з меморандумом, з боргами вирішується, тоді вже буде готовий механізм для нових інвестицій. І зараз, мені здається, що треба великі інвестиції вкласти в електроенергетику в Україні», - сказав представник Єврокомісії, зазначивши, що зараз в енергосистемі України якраз проблеми через використання старих енергогенеруючих потужностей.

Популярні новини зараз

"Буковель" продовжує веселитися на "почервонілому" Прикарпатті: "Окреме місце на карті"

Студентка вийшла заміж за 80-річного чоловіка і виглядає щасливою: закохалася без пам'яті

Арсен Мірзоян і Тоня Матвієнко зламали українцям мозок дивним кадром: оптична ілюзія?

Щасливий татусь показав, як потрібно зустрічати дружину з пологового: червона доріжка, оркестр і кортеж зі свинкою Пеппою

Показати ще

Нагадаємо, підприємства відновлюваної енергетики подають позови про невиконання державою своїх обов'язків по оплаті за вироблену «зелену» електроенергію і крім «Державного покупця» суди почали залучати в якості відповідача також Кабінет Міністрів України, як сторону, яка підписувала меморандум з інвесторами у відновлювану енергетику і яка ухиляється від його виконання .

При цьому Європейський парламент стурбований невиконанням Кабміном Д.Шмигаля зобов'язань з погашення заборгованості перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел енергії. Інвестори очікували, що держава виконає свої зобов'язання і своєчасно погасить 40% «старого» боргу (9 млрд грн) до кінця 2020 року, однак цього не сталося. Станом на середину лютого виплачено лише 3 мільярди гривень «старого» боргу. Крім того, інвестори на сьогодні не бачать жодних рішень Кабміну щодо виплати РЕШТИ боргів в обсязі 13,4 млрд грн протягом цього року.

В Енергоспівтоваристві ЄС вказують, що заборгованість держави перед підприємствами зеленої енергетики, виплата якої фінансується через тариф на передачу електроенергії компанією «Укренерго» заважатиме сертифікації компанії для приєднання енергосистеми України до європейської ENTSO-E.