Причиною підвищеної аварійності атомних і теплових енергоблоків в опалювальний сезон 2020-2021 року стала неможливість генеруючих компаній профінансувати ремонтну кампанію через вимивання коштів з реальних виробників електроенергії на користь трейдерів і спекулянтів.

Про це повідомив експерт «Центру Разумкова» Максим Білявський з посиланням на результати дослідження.

«На сьогоднішній день аварійність українських ТЕС в рази вища, аніж була в минулому році. Все через несвоєчасно виконані програми ремонтних робіт. Причин дві – спочатку не було коштів (у І кварталі 2020р. теплова генерація простоювала, бо надходив імпорт електроенергії), у пік споживання та період ремонтів Енергоатома (грудень 2020-2021) тепловики зупинитись не могли», - додав експерт.

Причиною дефіциту вугілля в опалювальний сезон 2020-2021 років стало порушення строків ремонтної кампанії на атомних електростанціях.

«Через вимушений вихід атомних енергоблоків у ремонт під час опалювального сезону, - зросло навантаження на теплову генерацію. Тому і запаси вугілля, яке було на складах споживалось з високою інтенсивністю», - повідомив експерт.

Популярні новини зараз

37-річна Полякова відрізала золоті локони: "Не повторювати!"

Аліна Гросу проміняла Романа Полянського на 71-річного Михайла Поплавського: "Я в шоці"

Осадча в білому засвітила пружні кульки: поки Горбунов в няньках

Матерям 10 років, батькам-1: українці хочуть "накинути" стажу за виховання дітей

Показати ще

Білявський наголосив, що аварійність теплових блоків носить технічний характер і жодним чином не впливає на стабільність роботи ОЕС

Нагадаємо, Україна відновила імпорт електроенергії з Білорусі з січня 2021 року. В лютому розпочалися поставки з Росії. Загалом станом на 19 лютого було імпортовано 480 млн кВт годин на суму 770 млн грн.

Минулий опалювальний сезон – з жовтня 2019 по березень 2020 року – Україна імпортувала понад 1 млрд кВт годин електроенергію, що призвело до найбільшої за роки незалежності кризи на енергетичному ринку.

В результаті зупинилися 95 вугільних шахт, а державні компанії отримали рекордні збитки.

Проти імпорту виступили найбільші українські виробники електроенергії. 15 лютого майже всі ТЕЦ звернулися до уряду з вимогою негайно заборонити імпорт і скликати Антикризовий енергетичний штаб.