Група Метінвест з урахуванням асоційованих компаній і спільних підприємств в 2020 році перерахувала до бюджетів усіх рівнів 22,1 млрд грн податків і зборів, що на 5% вище позаторішнього рівня.

Які головні генератори податків

Найбільша виплата із загальної суми відрахувань групи-податок на прибуток. Минулого року підприємства Метінвесту сплатили до скарбниці понад 5,2 млрд грн такого податку, що на третину менше, ніж у 2019 році.

За ним йде єдиний соціальний внесок, виплати якого зросли на 18% порівняно з позаминулим роком – до 5,2 млрд грн.

Замикає трійку найбільших платежів податок на доходи фізичних осіб.підприємства Метінвесту в минулому році перерахували до бюджетів 4,7 млрд грн прибуткового податку, це на 17% більше показників 2019 року.

Популярні новини зараз

Мама Дана Балана зізналася, що поборола підлу хворобу: "Після двох важких місяців"

42-річна Ані Лорак у вузькому вбранні вразила різкими змінами: "На себе не схожа"

Осадча в білому засвітила пружні кульки: поки Горбунов в няньках

Дівчина з найбільшими сідницями засунула пляшку в труси, ледь не тріснули

Показати ще

Крім того, джерелами наповнення державного та місцевих бюджетів у 2020 році стали плата за користування надрами у розмірі 2,2 млрд грн, екологічний податок – 789 млн грн і плата за землю – 713 млн грн.

Генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков:

- Загальна криза і пандемія коронавірусу не завадили нам завершити рік з сильними операційними результатами і в той же час відмовитися від податкових канікул заради підтримки міст, де працюють наші підприємства. Коли бізнес може працювати ефективно навіть в самих непростих умовах, у виграші виявляються всі: і співробітники, і міста, і держава. Як один з найбільших платників податків України ми раді зробити черговий внесок у відновлення економіки і зростання добробуту українців.

Куди йдуть податки

Ще на початку поширення коронавірусу Метінвест вирішив відмовитися від податкових канікул, наданих бізнесу, щоб підтримати його під час пандемії.

Сума податків, які виплатили підприємства групи до місцевих бюджетів у пільговий період, перевищила 50 млн грн (податок на землю та податок на нерухомість). Це також дозволило містам забезпечувати лікарні всім необхідним, виплачувати заробітну плату працівникам комунальних підприємств і проводити протиепідемічні заходи.

Крім того, криворізькі підприємства Метінвесту – Інгулецький, Центральний і Північний ГЗК – в липні-вересні 2020 року перерахували в казну міста прибутковий податок і плату за землю в подвійному розмірі. За цей період Метінвест додатково поповнив бюджети всіх рівнів на 113 млн грн, з яких Кривий Ріг отримав 78 млн грн.