Міністерство енергетики втратило зв'язок з реальністю, раз змушує державні шахти продавати вугілля по 1650 грн/т при ринкових цінах в 2000 грн/т.

Про це заявив голова Першої енергетичної асоціації України Василь Котко.

«Ціни державних шахт диктуються Міненерго. Економічної логіки, як і в багатьох рішеннях наших державних органів, на жаль, в цьому немає ніякої», - повідомив Котко

Експерт наголосив, що державні підприємства повинні продавати свою продукцію за ринковими цінами, індикативом для яких можуть слугувати індекси API2 в порту Роттердам.

«Які ціни на біржі Роттердаму, такі повинні бути ціни і в нас в Україні. В умовах дефіцитності ціни повинні визначатися імпортом», - додав експерт.

Популярні новини зараз

Українські студенти та викладачі розповіли, як ставляться до дистанційки: "Абсурдне рішення"

Головне за ніч: новий "Азаров" в Україні, майбутня наречена в родині Кошового, ціни на м'ясо та овочі, зміни у Огнєвіч на Холостячцi

Мер не зміг зв'язати двох слів українською мовою: Азаров 2.0

Настя Каменських показала, як "пустує" в ліжку з Потапом: "Моя підзарядка любові"

Показати ще

Раніше повідомлялося, що собівартість видобутку вугілля на державних шахтах складає близько 4200 грн/т.

Різниця між ціною продажу вугілля державними шахтами і реальною собівартістю покривається за рахунок прямих дотацій з державного бюджету.

Затримки або нестача дотацій призводить до виникнення заборгованості по заробітній платі і боргам за електроенергію.

Нагадаємо, законом про державний бюджет на 2021 рік передбачено 3,2 млрд грн на дотації державним шахтам. В 2020 році було передбачено 3,6 млрд грн, однак упродовж року видатки зросли до 5 млрд грн.