Тотальна корупція і непрофесіоналізм влади призвів до імпорту електричної енергії з Росії і Білорусі, який руйнує українську енергосистему.

Про це в ефірі телеканалу «Україна24» повідомила лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко.

«Це корупція називається. Іншого слова немає. Чому це не робиться? Тому що корупція, тому що непрофесіоналізм, тому що подвійні стандарти», - заявила Тимошенко.

Вона наголосила, що власних потужностей по виробництву електроенергії в Україні більш ніж достатньо, аби забезпечити всі потреби країна.

«У нас потужностей на виробництво електроенергії в Україні в два рази як мінімум більше, ніж ми її сьогодні споживаємо. Тобто, нам свою електроенергію немає куди дівати. А зараз відкрили повністю шлюзи і починають постачати електроенергію з Білорусі і з Росії. Ну де розум?», - заявила Тимошенко.

Популярні новини зараз

Зубожілі українці економлять на хлібі, яйцях і картоплі

Погода зжалиться над українцями перед опалювальним сезоном, синоптик Діденко обрадувала прогнозом: в яких регіонах буде сухо і сонячно

Кім Кардашьян написала повідомлення Лесі Нікітюк: "Досі не відкриваю"

З 1 жовтня зміняться тарифи на всі комунальні послуги: скільки заплатимо за опалення, газ і воду

Показати ще

Політки наголосила, що влада повинна негайно зупинити імпорт електроенергії з Росії і Білорусі.

«Що треба зробити сьогодні, а бажано вчора, - негайно закрити імпорт електроенергії з Білорусі і з Росії. Ви розумієте, що ми робимо?», - підсумувала Тимошенко.

Нагадаємо, Україна відновила імпорт електроенергії з Білорусі з січня 2021 року. В лютому розпочалися поставки з Росії. Загалом станом на 25 лютого було імпортовано майже 550 млн кВт годин на суму 850 млн грн.

Поставки російського струму здійснюються за демпінговими цінами, що дозволяє імпортерам витісняти з ринку українських виробників і постійно збільшувати свою долю. Імпорт призводить до різкого обвалу оптових цін і збитків генеруючих компаній.

Минулий опалювальний сезон – з жовтня 2019 по березень 2020 року – Україна імпортувала понад 1 млрд кВт годин електроенергію, що призвело до найбільшої за роки незалежності кризи на енергетичному ринку.

В результаті зупинилися 95 вугільних шахт, а генеруючі компанії змушені були вимикати енергоблоки і отримали рекордні збитки.