Підвищення тарифу на передачу електроенергії призведе до падіння конкурентоспроможності продукції металургів і втрати ними ринків збуту.

Про це заявив президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков в ефірі телеканалу «Україна 24».

"60% всієї електроенергії, яку споживає промисловість України, - це якраз металурги. Це (електроенергія, - ред.) велика складова собівартості нашої продукції. І тут зв'язок абсолютно пряма. Підвищення тарифів-підвищення собівартості-наш товар стає неконкурентоспроможним на світових ринках. А ми експортуємо 80-85%», - розповів Каленков.

Він підкреслив: падіння конкурентоспроможності продукції металургів призведе до зниження податкових надходжень від підприємств галузі до держбюджету, а самі підприємства змушені будуть скорочувати своїх працівників.

«Будь-яке зростання собівартості призводить до того, що ми втрачаємо конкурентоспроможність, і відповідно менше продукції буде продано, менше продукції буде вироблено, менше буде валютних надходжень і надходжень до бюджету. Під питанням стають також і робочі місця", - пояснив Каленков.

Популярні новини зараз

Юрій Нікітін розповів, як балує дружину Ольгу Горбачову: "Це дорожче за всі прикраси"

Із Франківська може зникнути легендарний ринок, селяни лютують: "Де продати сало і молоко?"

Леся Нікітюк навчилася "керувати" чоловічою гідністю без штанів: "Коли дуже сумно"

Андрій Данилко не стримався й розцілував Олю Полякову нижче пояса: "Там дитинка"

Показати ще

Раніше генеральний директор УНПА" Укркокс " Анатолій Старовойт заявив, що ініціатива НКРЕКП знову підвищити тариф на передачу електроенергії доб'є промисловість.

У свою чергу економічний експерт Андрій Новак підкреслював: підвищення тарифу на передачу електроенергії запустить ланцюгову реакцію зростання цін на всі товари і послуги.

Як відомо, НКРЕКП знову пропонує підвищити тариф на передачу електроенергії з квітня 2021 року. Минулого року тариф на передачу підвищувався тричі, і зріс у підсумку більш ніж удвічі-зі 113 грн МВт-год до 312,76 грн за МВт-год.