Після впровадження нових вимог Європейського зеленого курсу до українського законодавства, Держекоінспекція буде контролювати їх дотримання підприємствах агропромислового комплексу.

«Наразі Україна лише на початку шляху з реалізації вимог Європейського зеленого курсу. З 1 січня 2021 року розпочалось впровадження системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів, якою буде охоплена діяльність всіх суб’єктів господарювання, зокрема, агропромислових підприємств. Також вже підготовлена низка законопроектів, які дозволять забезпечити реалізацію зеленого курсу», - пояснив голова ДЕІ Андрій Мальований під час міжнародного форуму Agro Green Deal.

За його словами саме потужний природоохоронний контроль відіграє важливе значення у тому, щоб всі ці вимоги виконувались.

«Зараз Держекоінспекція здійснює низку трансформаційних процесів, які дозволять покращити ефективність контролю. Це - територіальна реформа, цифровізація інспекційної роботи, оновлення матеріально-технічної бази. Впевнений, ці кроки дозволять забезпечити виконання Європейського зеленого курсу», - підкреслив Андрій Мальований.

Посадовець нагадав, що за підсумками 2020 року частка агропромислової продукції в загальному експорті України склала 45%. Однак попри важливе значення АПК для економіки, його вплив на екологію залишається досить негативним.

Популярні новини зараз

Погода зжалиться над українцями перед опалювальним сезоном, синоптик Діденко обрадувала прогнозом: в яких регіонах буде сухо і сонячно

Кім Кардашьян написала повідомлення Лесі Нікітюк: "Досі не відкриваю"

Сорокоуст у церкві за здоров'я й упокій: за кого категорично не можна замовляти цю молитву

Приват24 припиняє роботу: у банку попередили українців

Показати ще

«Це - виснаження земельних ресурсів через недотримання сівозміни, забруднення водних об’єктів та значні викиди в атмосферу внаслідок використання підприємствами застарілого обладнання. Так, за даними Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН 6,5 мільйонів гектарів ґрунтів в Україні є деградованими та не придатними для ведення сільського господарства», - зазначив Андрій Мальований.