Аудіофайл, на якому нібито записані переговори голови політради "опозиційної платформи - за життя" Віктора Медведчука і помічника президента РФ Владислава Суркова, - це фейкова сенсація. Про це писати у своїй колонці на сайті видання «Капітал» експерт з питань енергетики Дмитро Марунич.

"Отже, один український сайт "злив" запис, де голоси, схожі на Віктора Медведчука і Владислава Суркова, обговорюють питання звільнення полонених, покупки вугілля в ОРДЛО і поставок електроенергії з Росії. Запис, як стверджує сайт, зразка 2014 року. Але сенсація" не зайшла", тому що про все це ми давно знаємо зі ЗМІ. Причому про це багато і публічно говорили... тільки не Медведчук з Сурковим, а Яценюк, Порошенко, тодішній міністр енергетики Демчишин і ще цілий список чиновників і політиків»‒ - конкретизує експерт.

Зокрема, Марунич уточнює, що постачання електроенергії з Росії погодили і прем'єр Яценюк, і президент Порошенко, тому Медведчук діяв у правовому полі.

"Вся ця ситуація-переговори, укладення договорів і поставки ‒ проходила в правовому полі, про що свідчать, наприклад, постанови і розпорядження Кабміну за підписом А.Яценюка. Нагадаю, що контракт на постачання електроенергії з Росії в Україну був підписаний 30 грудня 2014 року терміном на рік. При цьому саме президент Порошенко і прем'єр Яценюк погодилися на умову РФ, щоб Україна безперебійно постачала електроенергію в Крим. Наприклад, Постанова Кабміну № 1278-р "Деякі питання поставок електричної енергії" від 29 грудня 2014 року за підписом прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, яким уряд дозволив "Укрінтеренерго" продати електроенергію в Крим і Севастополь»‒ - зазначає експерт.

За словами Марунича, в 2014 році ситуація з електроенергією була критичною, причому найкраще про це розкажуть самі Яценюк і Порошенко.

Популярні новини зараз

Діду, затопи грубку: українці масово переходять на дрова через дорогий газ

Настя Каменських перетворилася на Катю Осадчу і станцювала, як у 17 років: "У кожного чоловіка мікроінсульт"

8 березня та 1 травня скасують? У міністерстві ухвалили остаточне рішення

Відверта Тіна Кароль поділилася планами на переїзд з України: "Хочу пожити в…"

Показати ще

"Наприклад, у розпорядженні КМУ № 1195-р "Про застосування тимчасових надзвичайних заходів на ринку електричної енергії" від 8 грудня 2014 року за підписом Яценюка прем'єр-міністр особисто визнає, що склалася надзвичайна ситуація з поставками електроенергії. Про це ж говорить і розпорядження № 1188-р "Про тимчасові заходи щодо збалансування ринку електричної енергії України" від 5 грудня 2014 року за підписом А. Яценюка»‒ - аргументує експерт.

"Крім електроенергії, Україна переживала гостру нестачу вугілля. Сам Яценюк офіційно визнав, що " вугілля марки А і Т видобувають виключно в тому вугільному басейні і на тих шахтах, зокрема, державних, які під контролем російських бандитів"»‒ - уточнює Марунич.

Він також нагадує, що в ситуації, коли Порошенко не міг домовитися про обмін полоненими, він звернувся до Медведчука як до Єдиного переговірника, здатного вирішити такі питання на вищому рівні.

«А ще нагадаю, що адміністрація Порошенка зіткнулася з тим, що вони не можуть домовитися про обмін полоненими/утримуваними особами між Києвом і невизнаними ДНР/ЛНР. Логічно, що в цій ситуації вони звернулися до єдиної людини, яка могла домовитися і на вищому рівні вирішити ці питання. Вони звернулися до Медведчука - і він домовився і про покупку електроенергії в Росії, і про постачання вугілля з ОРДЛО, і про перший великий обмін полоненими, який відбувся 26 грудня 2014 року за формулою " 145 на 222"»‒ - наводить факти експерт.

Марунич звертає увагу на те, що всі питання, за якими в інтересах України домовлявся Медведчук, потім були офіційно оформлені Порошенком і Яценюком.

«На аудіозаписи людина, чий голос схожий на Медведчука, каже, що вирішить ці питання ‒ і в підсумку ми бачимо, що так і вийшло. Причому особливого значення сам Медведчук цьому" сливу " не надає, каже, що такої розмови не пам'ятає, і пропонує журналісту BBC питати по суті. Домовлявся Медведчук в інтересах України, так як Порошенко і Яценюк неодноразово заявляли, що немає поставок вугілля та електроенергії і не можуть відбутися обміни»‒ - повідомляє він.

"Тому вся ця діяльність, про яку домовлявся Медведчук з ініціативи Порошенка і Яценюка, оформлена офіційно. Причому на рівні міждержавних контрактів, а не платежами на якісь фірми-прокладки, як це відбувається сьогодні»‒ - уточнює експерт.

Марунич підкреслює, що ніякої особливої сенсації в аудіозапису немає, тому українські чиновники, які заявляють, що «перевірятимуть», виглядають дивно.

"Що перевіряти? Державні контракти, офіційно укладені Україною? Або той факт, що як парламентер з Росією Медведчук не має конкурентів? І про перший, і про другий більше можуть розповісти екс-прем'єр Яценюк і екс-президент Порошенко, які працюють в іміджі " патріотів"»‒ - пояснює експерт.

"Складається враження, що цим "вкиданням" замовники хотіли переключити увагу, пов'язану з прізвищем Медведчук, з закриття телеканалів і персональних санкцій на інший фокус уваги. Якщо це так. і це найстрашніше, що українській владі вдалося "накопати" на кума Путіна, їх справи дуже погані»‒ - підсумовує експерт з питань енергетики Дмитро Марунич.