Через кризу неплатежів в секторі зеленої енергетики інвестиції в Тилігульську ВЕС, яка в найближчим часом почне будуватися за кошти європейців, можуть бути останніми для галузі.

Про це вказує Європейсько-Українське енергетичне агентство (ЄУЕА).

«Гарна новина (будівництво – ред.), не зважаючи на ті виклики, які сьогодні стоять перед виробниками і інвесторами ВДЕ та ускладнюють залучення зовнішнього фінансування через нестабільну та непрогнозовану державну політику», - вказують в агентстві.

Вони нагадали, що на Тилігульській ВЕС будуть встановлені вітротурбіни компанії Vestas, потужністю 6МВт кожна. Будівельні роботи почнуться в березні та триватимуть до кінця 2021 року.

При цьому вони підкреслили, що будівництво вітростанції відбувається за кошти від залучених раніше єврооблігацій, тому через кризу неплатежів є ризик, що більше іноземних інвестицій в даний сектор не буде.

Популярні новини зараз

Зубожілі українці економлять на хлібі, яйцях і картоплі

Євген Клопотенко заговорив про весілля із Настею Каменських: "Чого ти такий дєрзкий?"

Українцям розповіли лайфхак, як заощадити на комуналці: "Вистачає на зимовий період"

Приват24 припиняє роботу: у банку попередили українців

Показати ще

«Сподіваємось, що ситуація в секторі відновлюваної енергетики стабілізується і вкладені інвестиції будуть лише початком для пожвавлення сектору, оскільки відсутність сталості у державній політиці позначатиме, що така інвестиція може стати останньою у сфері ВДЕ» - зазначила директорка ЄУЕА Олександра Гуменюк.

Нагадаємо, Європейський парламент стурбований невиконанням Кабміном Д. Шмигаля зобов'язань з погашення заборгованості перед виробниками електроенергії з поновлюваних джерел енергії.

Інвестори очікували, що держава виконає свої зобов'язання і своєчасно погасить 40% "старого" боргу (9 млрд грн) до кінця 2020 року, проте цього не сталося.

Станом на 1 березня виплачено тільки 3 мільярди гривень "старого" боргу. Крім того, інвестори на бачать ніяких рішень Кабміну щодо виплати інших боргів в обсязі 13,4 млрд грн протягом цього року.

На думку представника Єврокомісії в Україні Торстена Велерта, Кабмін повинен виплатити борги підприємствам відновлюваної енергетики, як того вимагає підписаний 2020 року меморандум, а також максимально наблизити момент запуску "зелених" аукціонів в Україні для подальшого зниження вартості електроенергії з поновлюваних джерел.