Заводи "Інтерпайп" Віктора Пінчука в 2015-2019 рр.продавали ідентичні труби для державної компанії "Нафтогаз" в 2015-2019 рр. за ціною в 2-3 рази вище, ніж за контрактами з російською нафтовою компанією "Башнефть".

Про це йдеться в аналітичній статті видання «РБК-Україна».

"Якщо порівнювати контракти російських нафтових компаній і державного" Нафтогазу «за ідентичними видами труб з українських заводів» Інтерпайпу " в період з 2015 по 2019 років, то різниця в ціні обчислюється сотнями відсотків. І це навіть без урахування різниці у вартості доставки продукції: з одного боку – в Полтаву, з іншого – на промисли Західного Сибіру», - повідомляє видання.

За підрахунками журналістів, тільки на завищенні цін на труби для "Нафтогазу«, компанія» Інтерпайп" ймовірно могла додатково заробити щонайменше 290 млн доларів в період з 2015 по 2019 рр.

"РБК-Україна «порівнює кілька контрактів компанії» Інтерпайп-М «(Москва, РФ) з компанією» Башнефть «(Уфа, РФ) і» Інтерпайп-Україна «з АТ» Укргазвидобування" на поставку ідентичних насосно-компресорних і обсадних труб в один і з одних і тих же українських заводів.

Популярні новини зараз

Зубожілі українці економлять на хлібі, яйцях і картоплі

Українські студенти та викладачі розповіли, як ставляться до дистанційки: "Абсурдне рішення"

Настя Каменських показала, як "пустує" в ліжку з Потапом: "Моя підзарядка любові"

Сорокоуст у церкві за здоров'я й упокій: за кого категорично не можна замовляти цю молитву

Показати ще

«На російський ринок абсолютно однакові труби з Нікопольського заводу були продані за ціною майже в 2 рази нижче, ніж дочірньої компанії державного «Нафтогазу», - наводить видання порівняльний аналіз контрактів на насосно-компресорні труби.

Завищення цін на труби на українському ринку спровокувало прихід міжнародних компаній, в першу чергу з Китаю. Однак у травні 2020 року з ініціативи «Інтерпайпу» Мінекономіки несподівано ввела мита на імпорт труб з Китаю в розмірі до 51,52%, виключивши тим самим конкуренцію на тендерах «Нафтогазу».

"Фактично загороджувальна ставка мита була введена проти тих постачальників, які конкурували з «Інтерпайпом» в 2018-2019 роках на тендерах «Укргазвидобування»: DP-Master Manufacturing Co, Tianjin Pipe Corporation та інших», – цитує видання слова економічного експерта Бориса Кушнірука.

Завищення цін на українському ринку дозволило "Інтерпайпу" Пінчука мінімізувати збиток від втрати російського ринку в результаті введений Урядом РФ санкцій, вказує видання.

"Якби мова йшла виключно про торгівлю двох приватних компаній, то питання завищеної ціни не викликало б такий інтерес. Але все ж контракти "Інтерпайпу» з "Нафтогазом" – це історія про гроші найбільшої державної монополії. А тому в якомусь сенсі ефект від таких угод на своєму гаманці може відчути кожен українець», - зазначає " РБК-Україна»