Представники комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку проведуть спільну стратегічну сесію з розробниками Національної економічної стратегії-2030, метою якої стане обговорення плану законотворчої діяльності щодо імплементації ініціатив документу.

Про це за результатами засідання комітету вчора, 1 березня, повідомив перший заступник Голови Комітету ВР з питань економічного розвитку Сергій Тарута.

«НЕС-2030 повинна стати вагомою складовою державної політики сталого розвитку України…Ставити Уряду амбітні цілі є стратегічним завданням Верховної Ради у парламентсько-президентській республіці. Саме парламент має формувати засади політики сталого розвитку держави, а урядовці повинні виконувати свою частину спільної роботи», — зазначив Сергій Тарута.

При цьому Сергій Тарута наголосив, що експерти під час розробки НЕС притримувались “консервативних прогнозів”. На його думку, необхідно ставити за мету більш амбітні показники, зокрема, досягнення рівня ВВП до близько 750 млрд дол. США на десятий рік реалізації стратегії.

У свою чергу, директор Центру економічного відновлення Кирило Криволап наголосив, що за розрахунками експертів, повна реалізація ініціатив за 20 напрямками стратегії забезпечить зростання ВВП України як мінімум удвічі до близько 300 млрд дол. США, що означатиме підвищення реальних доходів населення у три рази.

Популярні новини зараз

Зубожілі українці економлять на хлібі, яйцях і картоплі

Українські пенсії скоротяться на десять відсотків: у Мінсоцполітики зробили заяву

Кім Кардашьян написала повідомлення Лесі Нікітюк: "Досі не відкриваю"

Українцям розповіли лайфхак, як заощадити на комуналці: "Вистачає на зимовий період"

Показати ще

Зазначимо, до процесу створення Національної економічної стратегії-2030 на платформі Центру економічного відновлення були залучені понад 500 осіб: представники експертного середовища, аналітичних центрів, бізнес-асоціацій, громадянського суспільства, виконавчої та законодавчої влади.

«До розробки стратегії залучалися представники think-tanks, бізнес-асоціацій, громадянського суспільства, влади. Ми постійно запрошували парламентарів до спільної роботи над документом, провели комунікацію з понад 50 депутатами ВРУ з різних фракцій, 24 з яких були безпосередньо залучені до публічних обговорень та стратегічних сесій в рамках напрацювання НЕС-2030. Хочу окремо висловити їм подяку за участь та фідбек. Ми розраховуємо, що після затвердження Стратегії у Раді розпочнеться активна робота над тим, аби розробити та прийняти законопроєкти для реалізації її положень», — наголосив директор Центру економічного відновлення Кирило Криволап.

Нагадаємо, як раніше заявляв Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, Національна економічна стратегія-2030 має бути затверджена в 1 кварталі 2021 року. Очікується, що середньострокова і довгострокова Програма дій Кабміну, а також інші секторальні стратегії профільних міністерств будуть узгоджені з Національною економічною стратегією-2030.

Також, як раніше наголосив заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук, підґрунтям для визначення пріоритетів законодавчої діяльності у 2021 році стане, зокрема, й Національна економічна стратегія-2030.