Кабінет міністрів України ганебно ставиться до інвесторів у відновлювану енергетику, що підтверджує відсутність зрушень в проблемі виплати боргів за зелену енергію.

Про це в ефірі каналу «Україна 24» заявив народний депутат Олексій Гончаренко.

«На жаль, вони повністю не виконують свої зобов’язання перед інвесторами і це окрема ганебна історія», - сказав він.

За його словами, такі дії влади призводять до зупинки інвестицій в Україну.
«Коли вони розповідають, що давайте нам інвестиції в країну, а обманули тих інвесторів, які вже сюди принесли 10 млрд доларів, то так воно точно працювати не буде», - підкреслив Гончаренко.

Нагадаємо, Європейський парламент стурбований невиконанням Кабміном Д. Шмигаля зобов'язань з погашення заборгованості перед виробниками електроенергії з поновлюваних джерел енергії.

Інвестори очікували, що держава виконає свої зобов'язання і своєчасно погасить 40% "старого" боргу (9 млрд грн) до кінця 2020 року, проте цього не сталося.

Станом на 1 березня виплачено тільки 3 мільярди гривень "старого" боргу. Крім того, інвестори не бачать ніяких рішень Кабміну щодо виплати інших боргів в обсязі 13,4 млрд грн протягом цього року.

На думку представника Єврокомісії в Україні Торстена Велерта, Кабмін повинен виплатити борги підприємствам відновлюваної енергетики, як того вимагає підписаний 2020 року меморандум, а також максимально наблизити момент запуску "зелених" аукціонів в Україні для подальшого зниження вартості електроенергії з поновлюваних джерел.