Ініціатива Мініфраструктури обмежити термін експлуатації залізничних вагонів суперечить європейським директивам, яким Україна зобов'язалася слідувати у відповідність з Угодою про асоціацію з ЄС.

Про це заявила президент Асоціації "Укрведтранс", до якої входять оператори вантажних залізничних перевезень, Наталія Петриченко, коментуючи відповідний проект наказу Міністерства, оновлений варіант якого з'явився на сайті відомства.

"Цей документ суперечить європейським директивам. У нас угода підписана про асоціацію, і ми повинні, зокрема Укрзалізниця і Мінінфраструктури зобов'язані слідувати цій позиції держави. Якщо держава підписала угоду, якщо ми наводимо свої нормативно-правові акти у відповідність з європейськими директивами, то ми повинні бути послідовні, і це повинна бути послідовна робота всіма органами центральної виконавчої влади», - сказала Петриченко.

Також, за її словами, зміст наказу не відповідає його назві, так як у відомстві говорять про якийсь порядок списання вагонів, але ніякі конкретні механізми не пропонуються, так як вони навіть не розроблені.

"Проект називається "Порядок встановлення заборони експлуатації..."» При цьому ніякого порядку і механізму в ньому немає. Тобто, назва документа не відповідає внутрішньому змісту документа. Ми взагалі не розуміємо, як будуть здійснюватися норми наказу. Адже такого "порядку» Немає до теперішнього часу", - пояснила експерт.

Популярні новини зараз

Цар-балкон у Києві довів містян до чортиків: "Квартирантам здає?"

Наталя Могилевська зізналася, чого боїться найбільше: "Було справжньою мукою"

Карантин забрав у Марічки Падалко останні сили: "Дається взнаки"

14-річний підліток сів за кермо і позбавив життя п'ятеро людей: загинули на місці

Показати ще

Крім того, вона зазначила, що в оновленому проекті наказу Мінінфраструктури Про обмеження термінів експлуатації вагонів немає суттєвих змін, порівняно з попередньою версією.

«Ми категорично проти даного проекту наказу. І все так само вважаємо, що тільки власник вагонів повинен розпоряджатися своїми вагонами і встановлювати той термін, який цей вагон буде працювати», - сказала Петриченко.

Нагадаємо, минулого року Державна регуляторна служба (ДРС) не погодила проект наказу, яким Мінінфраструктури збиралося скоротити термін експлуатації вантажних вагонів. Але у відомстві підготували новий проект-який, втім, практично нічим від попереднього не відрізняється.

Європейська Бізнес асоціація заявила, що запропонований Мінінфраструктури порядок списання вантажних вагонів повинен бути доопрацьований, оскільки в оновленій редакції документа як і раніше пропонується значно обмежити термін експлуатації спеціалізованих вантажних вагонів, що викличе їх гострий дефіцит на ринку перевезень.

У свою чергу народний депутат Сергій Магера заявив, що влада не почула бізнес в питанні обмеження термінів експлуатації залізничних вагонів, тому новий проект наказу МІУ все ще потребує серйозного доопрацювання.