Міжфракційне об'єднання "Чиста енергія – здорове довкілля" звернулося в Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) з проханням невідкладно перевірити білоруську атомну електростанцію на предмет дотримання заходів безпеки.

Копію звернення, підписаного 26 народними депутатами, оприлюднив народний депутат Олексій Гончаренко.

"Просимо вам здійснити детальну належну інспекцію на відповідність білоруській АЕС всім вимогам безпеки", - йдеться у зверненні.

Депутати стурбовані ситуацією з безпекою експлуатації об'єкта і вказують на низку аварійних ситуацій, які сталися на АЕС з моменту її запуску. Також міжфракційне об'єднання посилається на публічні повідомлення про можливе пошкодження корпусу реактора першого блоку станції при його установці.

Нагадаємо, Україна почала купувати електроенергію з Білоруської АЕС з 3 січня 2021 року. Згідно з даними Міненерго Білорусі, завдяки поставкам в Україну станція змогла в січні 2021 року вийти на повну потужність.

Популярні новини зараз

Міла Кузнєцова з 15-м розміром зважилася показати себе справжню: "Весна..."

Карантин забрав у Марічки Падалко останні сили: "Дається взнаки"

Абсолютно оголена Ольга Сумська приголомшила українців: "Це занадто!"

Розійшлися? Ксенія Мішина видалила Олександра Еллерта зі свого Instagram

Показати ще

Ключовим імпортером електроенергії з Білоруської АЕС стала компанія "Дніпросталь-Енерго" олігарха Віктора Пінчука.

11 лютого 2021 року Європейський парламент ухвалив резолюцію про небезпеку роботи станції, яка може спричинити санкції щодо контрагентів АЕС, серед яких і промислова компанія «Інтерпайп» Віктора Пінчука.