Водночас реалізація більшості ініціатив документу може призвести до більш активного економічного зростання.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив генеральний директор групи компаній Advanter Group Андрій Длигач.

“Треба на рівні імплементації втілити усі гарні стратегічні ідеї. Економічне моделювання, яке ми зробили у ЦЕВ (Центрі економічного відновлення, - ред.), показує, що ПнВК, амністія капіталу, запуск фондового ринку, диджиталізація та інші ініціативи, відображені в Стратегії, дадуть суттєво більший ефект, ніж закладений зараз у показники зростання економіки”, — підкреслив Андрій Длигач.

Подібною думкою поділився також директор Центру економічного відновлення Кирило Криволап, який зазначив, що у разі реалізації більшості ініціатив Національної економічної стратегії-2030 реальний ВВП України може зрости більш, ніж у три рази.

У свою чергу, віце-президент УСПП, викладач Києво-Могилянської бізнес-школи Валерій Пекар наголосив, що стратегії, подібні до затвердженої урядом Національної економічної стратегії до 2030 року, стали запорукою економічних проривів у світі.

Згідно з постановою Уряду, усі акти Кабінету Міністрів, плани діяльності міністерств та інших центральних органів виконавчої влади мають бути приведені у відповідність до Національної економічної стратегії-2030. На думку відомого економіста, координатора експертних груп Економічної експертної платформи Олега Гетьмана, необхідно якнайшвидше затвердити плани реалізації Стратегії з чіткими термінами виконання та відповідальними. Серед важливих завдань НЕС-2030 експерт називає зменшення чacтки дepжaвниx бaнкiв в aктивax бaнкiвcькoï cиcтeми дo 25%, створення незалежного Бюро економічної безпеки, введення податку на виведений капітал замість податку на прибуток та інші.

У свою чергу, представники Української Ради бізнесу повідомили, що фінальний документ Національної економічної стратегії містить “цілі, принципи та головні завдання, які є надважливими для залучення інвестицій, спрощення умов ведення бізнесу та сталого економічного розвитку України”. А в Українській Бізнес Асоціації - Бізнес100 наголосили, що Національна економічна стратегія є довгоочікуваним документом і попереду - багато роботи з її імплементації.

Популярні новини зараз

Воїна ЗСУ від снайперської кулі на Донбасі врятувала книга - сміливо може відзначати другий День народження

"Холостячка" Ксенія Мішина зізналася, хто догодив їй краще, ніж Еллерт: "Ми дивимося в одному напрямку"

Щасливі Настя Каменських з Потапом нарешті відкрили правду: "Дізналися, що стане мамою"

Племінниця Софії Ротару Sonya Kay пішла назавжди: "Прощаюся зі сльозами на очах"

Показати ще

Нагадаємо, уряд на засідання 3 березня затвердив Національну економічну стратегію до 2030 року. До створення НЕС-2030 на платформі Центру економічного відновлення долучилися понад 500 учасників: представники більш як 20 аналітичних центрів, понад 30 бізнес-асоціацій, 40 органів виконавчої влади, експертного середовища та громадянського суспільства, народні депутати.