На черговому аукціоні з продажу «зеленої» електроенергії 13 компаній здійснили покупку такої електроенергії за ціною не більше ніж 1,48 гривень за кВт-год.

Про це повідомляє держпідприємство «Гарантований покупець», вказуючи, що аукціон відбувся 9 березня.

В ході торгів державне підприємство «Гарантований покупець» продало 150 тисяч МВт•год, або 100 % запропонованої товарної продукції.

В результаті конкурентної боротьби ціна на окремі продукти зросла на понад як 25 % – до ≈1484 грн/МВт•год, або 1,48 грн за кВт-год.

Переможцями аукціону стали 13 компаній, які придбали чисту електроенергію у Гарантованого покупця. На минулому аукціоні покупцями «зеленої» електроенергії стали сім компаній.

Популярні новини зараз

Злата Огнєвіч зняла ліфчик перед фіналом "Холостячки", щоб познайомити зі своїми "ріднулечками": "Так грайливо"

Найвеселіший ведучий "Орел і Решка" Антон Птушкін продав свій Smart за 100 тисяч, щоб врятувати життя

Не дарма стирчаcті соски засвітила: Ріанна отримала звання національного героя

"Кадетство" - серіал, який всі дивилися після школи: як виглядають актори через 15 років

Показати ще

«Такі результати «зелених» аукціонів Гарантованого покупця – свідчення ефективної торговельної стратегії підприємства та сталого попиту на електроенергію з відновлюваних джерел», - підкреслюють в держпідприємстві.

Як повідомлялось, Європейський парламент стурбований невиконанням Кабміном Дениса Шмигаля зобов'язань з погашення заборгованості перед виробниками електроенергії з поновлюваних джерел енергії.

Інвестори очікували, що держава виконає свої зобов'язання і своєчасно погасить 40% "старого" боргу (9 млрд грн) до кінця 2020 року, проте цього не сталося.

Станом на 1 березня виплачено тільки 3 мільярди гривень "старого" боргу. Крім того, інвестори не бачать ніяких рішень Кабміну щодо виплати інших боргів в обсязі 13,4 млрд грн протягом цього року.

На думку представника Єврокомісії в Україні Торстена Велерта, Кабмін повинен виплатити борги підприємствам відновлюваної енергетики, як того вимагає підписаний 2020 року меморандум, а також максимально наблизити момент запуску "зелених" аукціонів в Україні для подальшого зниження вартості електроенергії з поновлюваних джерел.