Предстоятель Української Православної Церкви благословив віруючих звершувати особливе молитовне правило за Україну і народ у період Великого посту.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ, про це йдеться в офіційному зверненні Предстоятеля до віруючих Української Православної Церкви.

«Нехай у дні Святої Чотиридесятниці кожному з нас вдасться духовно зосередитись, щоб достойно прийняти в своє серце Воскреслого Христа. Також благословляється вірним нашої Церкви протягом цього Великого посту щодня прочитувати по одній кафізмі з Псалтирі. Крім цього, благословляється робити по три земні поклони з молитвою «Отче наш» з проханням прощення наших гріхів, а також по три земні поклони з молитвою «Богородице Діво» з проханням благословення Божого для нашої Української землі та її народу», - закликав Предстоятель УПЦ.

Блаженніший назвав справжню мету Великого посту - стати смиреннішими і наблизитися до Бога.

«Найсуттєвіша ціль посту - це смирення перед Богом. Людина, яка смиренна перед Богом, завжди прагне добра. Відсутність смирення породжує гордість, ворожнечу, протистояння, війни, яких, на жаль, у нашому світі сьогодні дуже багато. Треба завжди пам’ятати, що всім нам через смирення і щире покаяння необхідно преобразитися. Ми постуємо заради чогось більшого, аніж просто утримання в їжі. Внаслідок обмеження надмірності в задоволенні своїх щоденних потреб і віддалення від життєвої суєти відбувається очищення душі, наближення її до Бога, наповнення серця духовною радістю та бажанням жити за заповідями Божими», - підкреслив Митрополит Онуфрій.

Популярні новини зараз
Шалені знижки від АТБ: скільки коштують м'ясо, риба, ковбаси та інші товари Жінка побачила "щось" на дитячому знімку свого чоловіка - у це ніхто не може повірити Українців залишать без штанів: разом з електроенергією підвищать ще один тариф Була відомою українською телеведучою, а тепер риє могили в ЄС: що сталося з Литвин-Комаровською
Показати ще

Він висловив надію, що Великий піст стане часом не лише духовного, але і тілесного оздоровлення в умовах пандемії.

«Хвороба змусила кожного з нас подивитися на повсякденне і звичне нам життя інакше. І зараз, коли вже рік ми знаходимося в умовах карантину, ми повинні усвідомити, що саме піст, а водночас і щире покаяння, змінюють Божественні суди зі строгих на милостиві щодо всіх нас», - сказав Блаженніший.

Предстоятель нагадав, що Великий піст - це спроба змінити себе і світ на краще.

«У дні Святої Чотиридесятниці ми покликані згадати про духовну складову свого життя, покаятися у гріхах, зміцнити свої духовні м'язи подвигом стриманості і молитви, для того щоб з чистим серцем і оновленими силами зустріти торжество з торжеств - Світле Христове Воскресіння», - підсумував Митрополит Онуфрій.