Податкова амністія повинна стати механізмом повернення капіталів, які втекли з України, а не черговою авантюрою для збору податків з економічно активних українців.

Про це заявив народний депутат України, член Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Андрій Ніколаєнко, коментуючи внесений Президентом України до Верховної Ради пакет законопроектів №5153-5156 про податкову амністію.

"Бізнес-Спільнота довго чекала цієї ініціативи від Президента. За останні два роки відбулося багато професійних дискусій з приводу того, як краще організувати процес добровільного декларування активів, щоб воно було ефективним для бюджету і дійсно стимулюючим для бізнесу. І щоб за цією процедурою були сплачені насамперед податки з коштів, виведених з України. Так як, за різними оцінками, за кордон виведено не менше $120 млрд, а то і під $200 млрд.у той же час, на «внутрішньому ринку», так би мовити, обсяги прихованих коштів - в кілька разів менше. Але, на мою думку, ініціативи Президента, зокрема, базовий проект №5153, чітко орієнтовані насамперед на контроль «внутрішніх» незадекларованих коштів, фактично на активи залишків українського середнього класу. Тому вони не спрацюють», - вважає Ніколаєнко.

На думку депутата, основними факторами, які будуть нівелювати президентську ініціативу, є дискримінаційні ставки зборів податків - 5% і 9% залежно від географії розташування активу, заборона легалізації готівки, низький поріг вартості активів, які не вимагають легалізації, непрозорий список активів, відсутність реальних гарантій для декларантів і нереально малі терміни перевірок. Тому на етапі розгляду Радою ініціатив глави держави, алгоритм податкової амністії необхідно поліпшити. І Андрій Ніколаєнко готовий запропонувати альтернативний законопроект.

"Оскільки мій законопроект №2128 Про добровільне декларування та оподаткування активів, зареєстрований у Верховній Раді ще у вересні 2019 року, досі не розглядався і не вносився до порядку денного роботи Ради, я вдосконалюю його з обліку нових ініціатив глави держави, і в найкоротші терміни подам проект в Раду як альтернативний президентському. Не бачу іншого способу для представника опозиційної політичної сили, щоб простимулювати колег зі "Слуги народу» до продуктивної законотворчої роботи на користь суспільству", - резюмував Андрій Ніколаєнко.

Популярні новини зараз

Оля Цибульська наважилася на несподіване разом із красунею в купальнику: "Добре, що не чути звук"

Сертифікат або 350 гривень за тест: що відбувається на залізничних вокзалах та як потрапити у потяг

Настя Каменських у купальнику засвітила найсокровенніше, навіть Оля Полякова не стрималася: "Пальцем?"

Злата Огнєвіч поскаржилася на хейт після "стриптизу" на "Холостячці": "Закомплексовані..."

Показати ще