Третя версія наказу про списання вагонів за віком, яку підготувало Міністерство інфраструктури, містить норми, які створюють корупційні ризики, а також загрожують зупинкою президентського проекту "Велике будівництво".

Про це заявив генеральний директор гірничодобувної компанії "Юнігран" Сергій Диняк.

За його словами, у новій редакції проєкту міститься норма, яка дозволяє продовжити експлуатаційний термін служби вагону. Але таке продовження можливе тільки після проведення капітального ремонту з видачею сертифікату. Причому цей сертифікат дійсний лише три роки, і потім необхідно знову робити ремонт.

«Проте зараз продовження терміну служби вагонів теж іде через проведення капремонтів, після чого видається спеціальне заключення інституту. Спеціалісти інституту виїжджають, оглядають ці вагони, і надають висновок, наскільки вагон придатний. А зараз вони всім заборонили це робити (брати заключення інституту – Ред.), і хочуть загнати в якусь свою корупційну схему. Причому що вона собою буде представляти, я розумію слабо», - пояснює експерт.

Він також звертає увагу, що нова редакція наказу може призвести до дефіциту рухомого складу, особливо – спеціалізованого, і поставити під загрозу виконання президентського проекту «Велике будівництво».

Популярні новини зараз

Зима у вересні: синоптик Діденко передрекла перші заморозки і мокрий сніг найближчими днями

Вікторія Булітко з Дизель шоу описала своє життя без камер: дівич-вечори і помідори

Олександр Пікалов з "Квартал 95" розповів про "втечу" після народження сина: "Сів у автобус і поїхав"

Пішла епоха: Андрій Данилко проводив маму в останню путь

Показати ще

«Норми розповсюджуються на спецвагони для перевезення інертних матеріалів. Це такий спецвагон-думкар, які перевозять щебінь і максимально задіяні на програмі «Велике будівництво». Якщо їх списати, виросте вартість перевезень, а в деяких місцях програма зупиниться. Тому що, наприклад, в Луганській та Харківській областях щебеню немає, його можна завезти тільки залізничним транспортом. А будівництва там дуже багато», - нагадує Диняк.

Нагадаємо, минулого року Державна регуляторна служба (ДРС) не погодила проект наказу, яким Мінінфраструктури збиралося скоротити термін експлуатації вантажних вагонів. Натомість у відомстві у березні цього року запропонували вже третю, «доопрацьовану» редакцію проєкту. Насправді ж вона фактично не відрізняється від попередньої версії, і не влаштовує ні вагонобудівників, ні вантажовідправників, ні власників парків вагонів.

Європейська Бізнес Асоціація заявила, що нова версія наказу має бути допрацьована, оскільки в оновленій редакції документа, як і раніше, пропонується значно обмежити термін експлуатації спеціалізованих вантажних вагонів, що викличе їх гострий дефіцит на ринку перевезень.

У свою чергу народний депутат Сергій Магера заявив, що влада не почула бізнес в питанні обмеження термінів експлуатації залізничних вагонів, тому новий проект наказу МІУ все ще потребує серйозного доопрацювання.