Металобрухт є сировиною, використання якої при виробництві сталі дозволяє зменшити викиди СО2 і відповідно цінність брухту як сировини буде зростати. Про це заявив сьогодні заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, виступаючи на конференції "Проблемні питання українського ринку металобрухту".

Д. Кисилевський нагадав, що 14 березня Європарламент прийняв резолюцію про введення вуглецевого податку - Carbon Border Adjustment Mechanism (CBAM). Для підтримки своїх виробників ЄС введе обмеження імпорту, які будуть мотивовані екологічними міркуваннями. "Головним фактором цих торгових обмежень буде рівень викидів СО2, який буде генеруватися при виробництві товарів, що поставляються в ЄС", - сказав він.

Також нардеп звернув увагу на заклики від європейської металургійної асоціації Eurofer, що звучали раніше, заборонити експорт брухту з ЄС. "Схожі тенденції ми бачимо в інших країнах, які вводять обмеження або взагалі заборону на експорт металобрухту. Я не виключаю, що скоро Україна буде в меншості країн, не заборонили експорт брухту. Обов'язком української держави є здійснення такої політики, яка б відповідала цим надзвичайно важливим викликам і забезпечила сталий розвиток української металургії", - зазначив він.

Д. Кисилевський підкреслив, що введення мита на експорт металобрухту дозволило подолати дефіцит поставок даної сировини на металургійні підприємства України. Так, якщо в 2016 році з початком введення мита дефіцит металобрухту досягав 20%, то в минулому році він був практично подоланий.

Крім того заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку звернув увагу на те, що український брухт традиційно експортується в країни, які проводять економічно дружню політику в українській металургії. "Це Туреччина і Придністров'я. І стимулювати експорт сировини в ці країни недоречно і суперечить національним інтересам, в тому числі інтересам з міркувань безпеки", - резюмував Д.Кисилевський.

Популярні новини зараз

Українка поскаржилася на Ощадбанк через картку киянина: "На ній фото чужого мужика"

21 вересня Різдво Пресвятої Богородиці: які чудеса можуть збутися та про що просити в молитві

У Приватбанку не можна оплатити комуналку: українці не знають, куди бігти

Сина легенди "Танців з зірками" Ілони Гвоздьової не захотіли лікувати без грошей: швидка їхала півтори години

Показати ще

Як відомо, у Верховній Раді зареєстровано законопроект №5175 про продовження експортного мита на металобрухт у розмірі 58 євро/тонну на п'ять років. На думку авторів законопроекту, збереження експортного мита на нинішньому рівні призведе до додаткового зростання ВВП України на 0,03%, збереження близько 21,5 тисяч робочих місць і створення близько 3,5 тисяч робочих місць. Крім того, мито в 58 євро/тонну дозволить уникнути виникнення дефіциту металобрухту на внутрішньому ринку, скоротиться споживання енергоресурсів і викидів СО2, а також дозволить залучити додаткові інвестиції в металообробну галузь України.