Студентам профільних учбових закладів України пропонують без відриву від навчання отримати офіційне працевлаштування за обраним фахом. Для цього необхідно обрати дуальну форму освіти, яку наразі в країні активно підтримують в ДТЕК Мережі.

В Україні поступове впровадження елементів дуальної форми навчання розпочали ще у 2015 році. І якщо на початку впровадження програми у проєкті брали участь лише кілька десятків студентів трьох професійних училищ у Києві, Львові та Запоріжжі, то наразі таку форму підготовки студентів застосовують 217 закладів професійно-технічної освіти. За дуальною формою навчаються близько 12 тисяч студентів. Серед них 105 студентів, які обрали програму дуальної освіти ДТЕК Мережі і наразі навчаються та працюють на позиціях електромонтера, інженера, контролера, фахівця тощо.

Дуальна освіта, ДТЕК Мережі
Дуальна освіта, ДТЕК Мережі

Студенти проходять програму в компаніях-операторах системи розподілу електроенергії: ДТЕК Київські електромережі, ДТЕК Київські регіональні електромережі, ДТЕК Одеські електромережі, ДТЕК Дніпровські електромережі та ДТЕК Донецькі електромережі.

За кожним учасником програми закріплено професійного наставника, який супроводжує на всіх етапах практичної частини навчання. Зі студентами уклали трьохсторонні договори на здобуття освіти за дуальною формою, а також строкові трудові договори. Вони щомісяця отримують офіційну зарплатню та на них поширюється дія соціального пакету, передбаченого для працівників компаній-операторів системи розподілу ДТЕК Мережі.

Популярні новини зараз

Пішла епоха: Андрій Данилко проводив маму в останню путь

Катя Осадча після народження третього сина зізналася, як змінилося її життя: "Раніше планувала веселощі, а тепер..."

Наталя Могилевська скинула 7 зайвих кіло і показала результат у сміливій сукні: "Заслужила"

Як створити стильну ванну кімнату без дизайнера?

Показати ще

«ДТЕК надійна та відповідальна компанія, яка дбає про майбутнє України та підтримує талановиту молодь. У 2019-2020 навчальному році в програмі дуального навчання ДТЕК Мережі брали участь 53 студенти дев'яти профільних навчальних закладів України. З них 32 молодих фахівця успішно пройшли навчання і продовжили працювати в компанії на постійній основі. У 2020-2021 році ми також запропонуємо працевлаштування найуспішнішим студентам», - розповіла Наталія Береза, керівник департаменту по управлінню персоналом ДТЕК Мережі.

Дуальна освіта, ДТЕК Мережі
Дуальна освіта, ДТЕК Мережі

Головні переваги дуального навчання в тому, що воно передбачає 70% практики на підприємстві та 30% теорії в навчальному закладі. В основі програми — закріплення здобутих знань в умовах виробництва. Дуальна освіта готує майбутніх працівників за потребами роботодавця. Після випуску студенти адаптовані та вміють працювати з обладнанням конкретного підприємства. Богдан Зеленько – один з випускників дуальної програми ДТЕК Мережі, який успішно пройшов навчання та вже більше восьми місяців працює в компанії.

«Дуальну форму навчання я обрав тому, що це унікальна можливість вчитися, при цьому закріплювати теорію на практиці і, до того ж, отримувати зарплатню. З липня минулого року я працюю в ДТЕК Київські електромережі. У майбутньому планую стати майстром і продовжити будувати кар'єру в компанії ДТЕК», – розповів Богдан Зеленько, електромонтер з випробувань та вимірювань кабельних ліній ДТЕК Київські електромережі.

Для того щоб стати учасником програми дуального навчання ДТЕК Мережі у майбутньому 2021-2022 навчальному рокці, студент має здобувати освіту за спеціальністю, що пов’язана з енергетикою, навчатися на 2-4 курсі одного з навчальних закладів, що уклав угоду з компанією, заповнити анкету та пройти відбір.

Дуальна освіта, ДТЕК Мережі
Дуальна освіта, ДТЕК Мережі