Олігарх Віктор Пінчук шкодить відносинам України з країнами Європейського Союзу і НАТО через лобіювання імпорту електроенергії з Білоруської АЕС.

Про це заявив політолог Кирило Сазонов.

«В один момент псевдозахідник Пінчук і його депутати в слузі народу повстали проти НАТО, протиставили себе цивілізованому світу. І все це через вузький комерційний інтерес їх патрона. Тепер диспозиція така-топиш за імпорт з Росії і з Білоруської АЕС – плюєш у бік НАТО», - зазначає політолог у своїй колонка для видання «Цензор.Ні».

За його словами, нещодавній виступ президента Литви Гітанаса Науседи у Верховній Раді по суті перетворив парламентських лобістів Пінчука на маргіналів.

"Візит президента Литви Гітанаса Науседи до України на довго запам'ятається лобістам олігарха Віктора Пінчука. Складно згадати, коли востаннє Президент країни НАТО так прямо мокав українських парламентаріїв у нечистоти. Мова про прохання, а правильніше сказати в нашій геополітичній диспозиції-вимозі Науседи припинити імпорт електроенергії з Білоруської АЕС", - зазначив Сазонов.

Популярні новини зараз

Юрій Нікітін вперше розповів про здоров'я Андрія Данилка: "У нього серйозні проблеми"

Кличко заговорив про продовження карантину в Києві: визначили дату

Архівні фото Хрещатика розлетілися мережею: як виглядала головна вулиця Києва 100 років тому

Юний Андрійко залишився без ніг через скажену електричку і мріє лише про одне: "Це страшно, коли тобі 17"

Показати ще

За його словами, єдині, хто виявилися не згодні із закликом Науседи - це лобісти олігарха Віктора Пінчука, який виступає основним поборником цього імпорту.

Нагадаємо, Україна відновила імпорт електричної енергії з Росії та Білорусі в січні-лютому 2021 року. За перших два місяці, витрати на імпорт перевищили 900 млн грн.

18 березня про необхідність обмеження імпорту заявив президент Володимир Зеленський, а наступного дня припинити імпорт пообіцяв в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко.

Основним імпортером з Білорусі виступає компанія "Дніпросталь-Енерго" олігарха Віктора Пінчука.