Офіс президента Володимира Зеленського розплачуються з олігархом Пінчуком за лояльність його телеканалів і підконтрольних депутатів «Слуги Народу» імпортом струму з Білоруської АЕС.
Про це заявив економіст Борис Кушнірук.
«Компанія «Дніпросталь-Енерго» олігарха Віктора Пінчука отримала доступ до перетину 30 МВт для закупівлі електроенергії з Білоруської АЕС. Схоже, що саме так Зе-команда розплачується з медіа-магнатом Пінчуком за лояльність його телеканалів та підконтрольних депутатів в Верховній Раді», - написав на своїй сторінці в Facebook Кушнірук.
За його словами, такі преференції компаніям Пінчука є наглядним прикладом політичної корупції, яка не лише руйнує економіку країни, але й ставить під загрозу геополітичні позиції України.
«Це типовий приклад олігархічної моделі господарювання, коли мільярдні статки для обраних здобуваються за рахунок нехтування інтересами всього суспільства». – наголосив економіст.
Нагадаємо, 18 березня Президент України Володимир Зеленський у відповідь на звернення депутата Бондаря підтримав ідею обмеження імпорту струму з Росії і Білорусі і дав відповідне доручення уряду. Згодом Міністерство енергетики пообіцяло припинити імпорт.
Україна відновила імпорт російської електроенергії з січня 2021 року. За перші два місяці було імпортовано понад 600 млн кВт годин на суму 900 млн грн.
Поставки здійснюються як напряму з Росії, так і в обхід через Білорусь. Основним імпортером струму з Білорусі стала компанія «Дніпросталь-Енерго» Віктора Пінчука.