Справжня молитва наповнює серце любов'ю і миром, дає сили проходити випробування, а медитація створює ілюзію гармонії, яка при перших труднощах зникне.

Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви з посиланням на сайт «ФОМА в Україні», про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

«Молитва - це крик душі до Бога, прохання про допомогу, слова подяки. Молитва - це дар Божий, і її походження - Божественне. Медитація не має Божественного початку, у неї інші цілі і завдання. Вона не наближає людину до Бога, а зосереджує її на самій собі, своїх відчуттях, станах, емоціях», - пояснив митрополит Антоній.

Владика розповів про те, що методики звершення молитви і медитації, як і кінцева їх мета, абсолютно різні.

«Молитві чуже відстеження будь-яких станів і, тим більше, зосередження на них. Вона виходить із серця і ведеться розумом. Кожне слово має бути свідомим, вдумливим і побожним. Практики ж медитації пропонують розслаблення, занурення у якусь реальність, створену уявою, тобто в ілюзорний світ. І якщо людина психічно не стійка, такі практики можуть легко довести до роздвоєння особистості, божевілля», - підкреслив владика.

Популярні новини зараз

Настя Каменських зізналася в проблемах із зайвою вагою і показала фото: "Багато років соромилася"

Помер соліст "Піснярів" Леонід Борткевич

Блаженніший Святослав втратив маму після тривалої хвороби: інформація про прощання

Андрій Данилко не стримався й розцілував Олю Полякову нижче пояса: "Там дитинка"

Показати ще

Він нагадав, що справжня молитва завжди виходить із серця, що прагне до добра, а медитувати можна, залишаючись і злим, мстивим, тому що до духовного життя медитація ніякого відношення не має.

На думку митрополита Антонія, важливо зрозуміти, що медитація, як правило, спрямована на звеличення людських можливостей, а це «дуже небезпечний шлях, людина дуже скоро може побачити всю свою неспроможність і неміч».