Страх позбавляє людину можливості об'єктивно оцінювати реальність і боротися з усіма іншими недоліками і проблемами.

Як повідомляє Центр інформації Української Православної Церкви з посиланням на сайт «Православная жизнь», про це сказав керуючий справами УПЦ митрополит Антоній (Паканич).

«В першу чергу ми повинні побороти свій страх. Інакше він не буде нам давати можливості рухатися у правильному напрямку. Перебуваючи у страху, ми втрачаємо розсудливість і вже не в змозі тверезо оцінити ситуацію і своє становище. Ми не можемо працювати над своїми недоліками, проблемами, поки не позбудемося страху. Адже нам не вистачить духу зізнатися собі у них і почати боротьбу з ними», - пояснив митрополит Антоній.

Владика підкреслив, що стан страху буквально паралізує волю і відбувається непоправне - людина перестає боротися і здається.

«Страх малює нам неправдиву картину, і ми не бачимо реальної. «У страху очі великі» - говорить народна мудрість. І це відповідає дійсності. Через страх ми бачимо будь-яку перепону, перешкоди непереборними і опускаємо руки, здаючись перед рядовими труднощами. Ми залякані і знерухомлені страхом. А це дуже небезпечна капітуляція», - нагадав митрополит Антоній.

Популярні новини зараз
Як відрізнити справжній сир від підробки: 2 способи, про які ви не знали У котрій годині потрібно снідати: дієтологи нарешті розвіяли усі сумніви Українські пенсіонери втратять до 50% виплат: у ПФУ дають лише 10 днів Вийдуть тонкими й не будуть рватися: простий рецепт ідеальних млинців
Показати ще

Архієрей закликав долати страх у серці, аби віднайти внутрішню силу і спокій.