У 2020 році на швидких зарядних станціях мережі YASNO E-mobility клієнти зарядилися на більш ніж 565 тисяч кВт∙год, що еквівалентно скороченню викидів СО2 в атмосферу на 380 тон. Але дійсно значний внесок у досягнення глобальної мети по зменшенню викидів вуглекислого газу електромобіль може зробити тільки тоді, коли стане масовим продуктом. Про це заявив Олександр Онищенко, директор з розвитку бізнесу YASNO, в рамках Всесвітнього економічного форуму на семінарі «Міста з нульовими викидами вуглекислого газу: комплексний підхід», присвяченому електрифікації транспорту.
Як відзначили учасники семінару, міста займають 3% поверхні Землі, але при цьому генерують більш ніж 70% усіх викидів СО2 в атмосферу. Щоб зменшити викиди СО2 до нуля, потрібні системна ефективність і комплексний підхід, що включає чисту електрифікацію, цифрові смарт-технології, а також підвищення енергоефективності будівель та інфраструктури. На зустрічі обговорили перспективи електрифікації транспорту.


За словами Олександра Онищенка, в Україні за останні три роки кількість електрокарів виросла учетверо, але на сьогодні такий вид транспорту все ще широко не розповсюджений: станом на 1 березня зареєстровано 26 тисяч електромобілів. Одна з важливих умов для розвитку електротранспорту в Україні – це доступ до електромережі, тобто можливості зручно та швидко зарядити свій автомобіль у потрібний час.
«У розвиток зарядної мережі YASNO E-mobility ми інвестували 34 млн грн: вже зараз 29 швидких станцій потужністю 50 кВт працюють у Києві, Дніпрі, Харкові та на автомагістралях у напрямках Львова, Одеси, Полтави.
Крім того, ми пропонуємо зарядні станції приватним та юридичним клієнтам, завдяки яким можна вдома або на підприємстві поповнити запас ходу свого електрокара чи надавати послуги з зарядки іншим автовласникам, отримуючи дохід.
YASNO уважно вивчає рішення європейських країн і готовий приєднуватися до проєктів з розвитку зарядної інфраструктури спільно з урядом і муніципалітетами, укладати партнерства з мережевими компаніями, автовиробниками і операторами зарядних станцій, брати участь у проєктах по зміні нормативних вимог на будівництві, довгострокових планів розвитку інфраструктури міст, оптимальному використанню потужності в години низького навантаження за допомогою систем енергоменеджменту», – зазначив Олександр Онищенко.
Нагадаємо, YASNO розвиває бізнес із роздрібного постачання електроенергії та газу для 3,5 млн клієнтів у Києві та 5 областях, пропонує рішення з енергоефективності та електромобільності для зменшення витрат на енергоресурси і отримання клієнтами додаткового доходу завдяки «зеленим» технологіям.