Затягування з реформою "Укрзалізниці" негативно позначиться на ситуації в компанії, яка продовжує втрачати споживачів через низьку якість послуг, що надаються.

Про це заявив глава ALLRail – міжнародної організації пасажирського транспорту в Європі Нік Брукс в інтерв'ю РБК-Україна.

"Реформа потрібна терміново. Ми закликаємо до лібералізації ринку, тому що доведено: тільки лібералізація веде до ефективних залізничних послуг, які обходяться урядам і платникам податків дешевше», - сказав Брукс.

Він підкреслив: фінанси, які зараз витрачаються на неефективного оператора-монополіста, можна «вивільнити» і витратити на поліпшення всієї залізничної системи. Наприклад, інвестувати в інфраструктуру, яка в даний час знаходиться в критичному стані.

У свою чергу реформування УЗ та інвестиції в поліпшення інфраструктури, за словами Брукса, сприятимуть залученню нових приватних операторів, що позитивно позначиться на якості послуг і збільшить чисельність споживачів послуг УЗ.

Популярні новини зараз
Водіїв по-новому перевірятимуть на алкоголь чи наркотики: як зміниться процедура Українці не можуть оплатити комуналку в Ощад 24/7, паніка захлинула: "Доведеться переводити пенсійні виплати" Не пропустіть шанс зробити запаси: названо фрукт, ціна на який впаде вже скоро Чому не можна тримати кришку унітазу відкритою: питання не лише гігієни
Показати ще

"В кінцевому підсумку це призведе до швидкого переходу на залізничний транспорт і пасажирів, і вантажоперевізників», - підкреслив Брукс.

За його словами, будь-яке затягування реформи "Укрзалізниці" матиме негативні наслідки для України.

"Єдиний європейський Залізничний ринок стане джерелом нашого колективного майбутнього процвітання і благополуччя. Якщо ж Україна буде як і раніше дотримуватися невдалої історичної моделі - це дуже погано для ЄС, але набагато гірше для самої України», - підсумував Брукс.

Нагадаємо, екс-глава "Укрзалізниці" Володимир Жмак раніше заявляв, що в 2021 році УЗ буде розділена на 4 профільні компанії за європейськими стандартами, а непрофільні активи виставлять на продаж. Він почав реформу з виділення компаній УЗ Карго і УЗ інфра, які повинні були займатися вантажоперевезеннями та інфраструктурою відповідно. Але Наглядова рада Укрзалізниці заблокувала реформу, а пізніше-звільнила її одноголосним рішенням.

Раніше екс-прем'єр Володимир Гройсман наголошував:» Укрзалізниця " потребує масштабного реформування та фінансової підтримки від держави для проведення модернізації рухомого складу та інфраструктури. У свою чергу народний депутат, перший заступник голови парламентського комітету з питань транспорту та інфраструктури Юлія Клименко заявила, що зміна керівника «Укрзалізниці» кожні півроку неприпустима, тому Уряд і наглядова рада УЗ повинні переглянути політику призначення керівництва держкомпаній.