Україна через три роки буде змушена покривати дефіцит електроенергії за рахунок її імпорту в разі подальшого невиконання Національного плану скорочення викидів від великих спалювальних установок (НПСВ) на ТЕС і ТЕЦ України.

Таку думку висловив директор з управління ОЕС України-головний диспетчер "НЕК "Укренерго" Віталій Зайченко.

"Може виникнути ситуація, коли вже через три роки система матиме недостатньо теплової генерації. Єдиним способом покрити наше споживання без відключення споживачів-отримання електроенергії від сусідів. Ми будемо змушені отримувати частину енергії для покриття попиту саме за рахунок імпорту", - сказав він.

За словами Зайченка, в Україні в останні роки не виконується НПСВ. У разі продовження цієї тенденції тепловим генкомпаніям не вдасться зберегти в експлуатації близько 12 ГВт необхідних потужностей на ТЕС для покриття пікових і напівпікових навантажень з метою збалансованої роботи енергосистеми.

Аналогічну думку також висловив член дирекції держкомпанії "Центренерго" Сергій Колесніков.

Популярні новини зараз

Лілія Ребрик обійняла білявого красунчика і підказала секрет солоденького - "Без напрягу"

Путінський бойовий флот підступно наблизився до берегів України

Дмитро Комаров зі "Світу навиворіт" показав лисицю з людською головою: "Складно повірити"

"Океан Ельзи" зі Святославом Вакарчуком викликав ностальгію несподіваною згадкою: "Хто ж знав..."

Показати ще

"Через два-три роки буде вже складно забезпечити легітимну роботу 12 ГВт теплових енергоблоків. Наступний опалювальний зимовий період цим складом обладнання, в розрізі екології, ми ще пройдемо. Однак через рік-два зробити це буде вже важко", − підкреслив він.

Загальна вартість екологічних заходів на теплових енергоблоках в рамках НПСВ до кінця 2033 року оцінюється в 4,3 млрд грн. При цьому найбільш високі обсяги вкладень в екологічну модернізацію ТЕС слід здійснити в 2024-25 рр.у розмірі EUR544 млн і EUR636 млн відповідно.

В Україні до теперішнього часу джерела фінансування НПСВ на ТЕС не визначені. Міністерство енергетики, учасники ринку електроенергії та експерти галузі вказують на необхідність зрушити терміни реалізації Нацплану з викидів.