Державне підприємство "Гарантований покупець" 1 квітня перерахувало 1,5 млрд грн виробникам зеленої енергії в Україні в рамках погашення накопиченого боргу в 2020 році на суму 22,4 млрд грн.

Про це повідомляє прес-служба підприємства.

У лютому підприємствам зеленої енергетики було перераховано 3,1 млрд грн. З урахуванням нового платежу рівень розрахунків держави з виплати боргів 2020 року становить 20%.

Загальна заборгованість "гарантованого покупця" перед підприємствами відновлюваної енергетики скоротилася до 17,8 млрд грн.

Нагадаємо, Європарламент стурбований невиконанням Кабміном Дениса Шмигаля зобов'язань з погашення заборгованості перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел енергії.

Популярні новини зараз

Дворазовий чемпіон світу переїхав пішохода: помер у "швидкій"

Лікар показав українцям, як заражається більшість людей: "Антитіла не назавжди"

Леся Нікітюк навчилася "керувати" чоловічою гідністю без штанів: "Коли дуже сумно"

Андрій Данилко не стримався й розцілував Олю Полякову нижче пояса: "Там дитинка"

Показати ще

Згідно з умовами меморандуму, підписаного між Кабміном та інвесторами, на 1 квітня 2021 року держава повинна скоротити «стару» заборгованість перед «зеленими» електростанціями до 12,4 млрд, тобто виплатити 45% боргу.

Представник Єврокомісії в Україні Торстен Велерт вказує, що Кабмін повинен виплатити борги підприємствам відновлюваної енергетики, як того вимагає підписаний в 2020-му меморандум, а також максимально наблизити момент запуску "зелених" аукціонів в Україні для подальшого зниження вартості електроенергії з відновлюваних джерел.

За результатами опитувань, які організувала експертна організація DiXi Group, понад 80% українців зацікавлені у зменшенні шкідливих викидів у навколишнє середовище та підтримують розвиток "зеленої" енергетики в Україні.