В Українській Православній Церкві розробляють нову концепцію, згідно з якою лікарняні священники ввійдуть до структури медичних установ.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ з посиланням на прес-службу Львівської єпархії, про це заявив глава Синодального відділу УПЦ з питань охорони здоров'я та пастирської опіки медичних закладів митрополит Філарет на семінарі для медичних капеланів.

«Капеланська служба буде займатися зі священниками, які будуть призначені медичними капеланами в ту чи іншу лікарню. У лікарні, в свою чергу, буде створюватися душпастирська служба. Вона буде створена як структурний підрозділ і священник, який буде очолювати цю пастирську службу, буде входити у структуру лікарні, як керівна структура. Він може бути у ранзі заступника головного лікаря», - зазначив митрополит Філарет.

Ректор Київських духовних шкіл єпископ Сильвестр наголосив на необхідності створення програми перекваліфікації або курсів підвищення кваліфікації для священників, які вже служать в лікарнях, а також про введення спеціального курсу до програми духовних шкіл.

«У духовних школах буде вестися робота по двох напрямках. Це введення стабільного стаціонарного курсу у загальній програмі і окремо для священників, які вже мають освіту і семінарську і академічну, але ніколи не слухали курси, пов'язані з медичним капеланством ... Це непросте завдання, яке вимагає розробки програми, і врахування рекомендацій Міністерства, і тих навичок і досягнень, які зроблені в цьому напрямку представниками інших конфесій», - підкреслив єпископ Сильвестр.

Популярні новини зараз

Катерина Кухар втекла від шанувальників на "безлюдний" острів: "Розчинюся в Індійському океані..."

Гордон розповів, чи відпустить сина на війну

Студія "Квартал 95" оголосила про завершення свого проекту: сьогодні ввечері

Тіна Кароль осоромилася просто на сцені: сукня злетіла з пишних грудей

Показати ще

Глава Юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов розповів про законодавчі особливості капеланської служби в Україні.

Капелани розглянули проект документу «Кодекс медичного священника (капелана)» і обговорили реальне втілення принципів цього документу, який стане своєрідною «клятвою Гіппократа» для лікарняних священників.

Після семінару медичні капелани зустрілися з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм. Предстоятель подякував священникам, які несуть свою важку працю і служіння в лікарнях, благословив їх і побажав Божої допомоги у нелегкій справі впровадження медичного капеланства.