У Каїрі делегація ігуменів і представників монастирів Української Православної Церкви зустрілася зі Святішим Патріархом Коптським Тавадросом II.

Як повідомляє Центр інформації УПЦ з посиланням на сайт ВЗЦЗ УПЦ, патріарх Тавадрос II розповів монахам з України про основи церковного життя в Єгипті.

«Наша Церква звершує своє служіння Ісусу Христу, базуючись на трьох основах. Першою основою є правильне християнське навчання і просвітництво наших вірян. Другою основою, на якій стоїть наша Церква, є наші чисельні мученики, які проливають свою кров заради Церкви. Ми називаємо нашу Коптську Церкву – Церквою мучеників і, як вона дала мучеників в перші століття і давала протягом всієї своєї історії, так вона дає багато мучеників і в теперішній час. Третьою основою, на якій утверджується наша Церква як свідок Ісуса Христа – це наше монашество. Першим монахом був єгиптянин і перший монастир в світі був заснований на землі Єгипту. І нам було дуже приємно і радісно, що ви змогли відвідати наші монастирі», - розповів патріарх.

Глава Коптської Церкви додав, що сьогодні в Єгипті проживають понад 15 млн. єгипетських християн (коптів), а ще 2 млн православних віруючих налічується в діаспорі.

«Ми з дитинства читали житія отців Єгипту. В ці дні ми своїми очима побачили місця їхніх подвигів. Відвідуючи монастирі Єгипту, один з наших співбратів сказав, що ми відчуваємо духовне перезавантаження, духовне оновлення», - поділився враженнями глава делегації УПЦ митрополит Святогірський Арсеній.

Популярні новини зараз

Кличко заговорив про продовження карантину в Києві: визначили дату

Катерина Кухар втекла від шанувальників на "безлюдний" острів: "Розчинюся в Індійському океані..."

Пономарьов "повернувся до життя", фанати видихнули з полегшенням - "Бережіть себе!"

В Україні зміняться правила проїзду для пільговиків - заява Мінсоцполітики

Показати ще

Архієрей також розповів про життя і сучасний стан Української Православної Церкви, привівши статистичні дані щодо кількості монастирів і парафій.

Як повідомлялося, за благословенням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, з 26 березня по 2 квітня відбулася паломницька поїздка делегації ігуменів і монахів українських монастирів УПЦ по монастирях Єгипту. Очолив делегацію намісник Свято-Успенської Святогірської Лаври митрополит Святогірській Арсеній. Мета поїздки - знайомство з сучасним чернечим життям Коптської Церкви і розвиток взаємовідносин між УПЦ та Коптською Церквою.