Атомну енергетику в Україні часто пропагують як “зелену” і хочуть представити як рішення кліматичної кризи, однак це є небезпечним міфом, повідомляє організація «Екодія».

Експерти нагадують, хоч атомна станція майже не викидає парникових газів під час роботи, та на усіх інших етапах своєї життєдіяльності все ж є джерелом викидів і забруднення довкілля.

За найгірших умов, викиди парникових газів від повного ядерного циклу (тобто з урахуванням виробництва ядерного палива до захоронення відходів) у 24 рази більші за викиди від сонячної енергетики та усього в 4 рази менші за вугільну.

«Атомні станції - потенційно небезпечні об’єкти. Коли їх проєктують, то враховують багато ризиків, в тому числі й екстремальні погодні явища. Однак середній вік станцій у світі - понад 30 років, тож і планувалися вони кілька десятиліть тому. До сучасних кліматичних умов вони просто не пристосовані», - додають в Екодії.

Як зазначається, особливо тривожний для атомної енергетики наслідок зміни клімату - це нестача води. За прогнозами науковців, це головний ризик для нашого регіону.

Популярні новини зараз

Померла радянська акторка Серафима Холіна - страждала останній рік від альцгеймера

51-річна Ірина Білик на "Масці" вразила українців зовнішністю: "Що з обличчям?"

Блаженніший Святослав втратив маму після тривалої хвороби: інформація про прощання

Вдова Кернеса Гайсинська позбулася двох "дітей" покійного мера

Показати ще

«Він не лише потенційний, а й уже помітний - наприклад, для охолодження двох блоків Хмельницької АЕС вже зараз у найспекотніші періоди доводиться брати додаткову воду з річки Горинь», - говорять експерти.

Також вони вказали про сумнівність добудови двох блоків Хмельницької АЕС, оскільки в такому разі дефіцит води для охолодження буде значно більший.