Рішення Комісії з міжнародної торгівлі США щодо компанії "Інтерпайп" Віктора Пінчука показало, що українських газовидобувні компанії роками переплачували сотні відсотків при закупівлі труб.

Про це повідомив політолог Кирило Сазонов у своєму блозі на сайті «Цензор.нет».

"Так от виявилося, що накрутка 200-300% на одній трубі для державного «Нафтогазу» і дозволяла «Інтерпайпу» «наводити жах» на американських товаровиробників за океаном. Тобто роками, а якщо вірити американським бюрократам як мінімум 7 років, українські видобувні компанії переплачували сотні відсотків до справедливої ціни на труби тільки тому, що Віктор Михайлович вирішив покарати техасців, що зарвалися, і стати трубним королем Америки», - заявив Сазонов.

Він підкреслив, що боротьба "Інерпайпу" з американськими виробниками відбувалася за рахунок і завдяки підвищеній ренти з українського ринку, де він виступає монополістом.

"Заниження цін у багатих США автоматично компенсувалося завищенням цін у злиденній Україні-зразковий приклад патріотизму", - зазначив політолог.

Популярні новини зараз

Оля Полякова поділилася ідеальним блюдом для тих, що худнуть: ПП-млинці зі шпинатом під соусом бешамель

Юрій Нікітін вперше розповів про здоров'я Андрія Данилка: "У нього серйозні проблеми"

Пономарьов "повернувся до життя", фанати видихнули з полегшенням - "Бережіть себе!"

Леся Нікітюк навчилася "керувати" чоловічою гідністю без штанів: "Коли дуже сумно"

Показати ще

Він закликав Міністерство економічного розвитку, торгівлі та сільського господарства України, а також Антимонопольний комітет України вивчити висновки Комітету з міжнародної торгівлі США щодо «Інтерпайпу» з метою захисту українських покупців її труб.

Нагадаємо, 10 лютого 2021 року Комісія з міжнародної торгівлі США звинуватила «Інтерпайп» Віктора Пінчука в нечесній конкуренції і постановила ввести мита 42% на поставку труб з України.

Раніше в розслідуванні "РБК-Україна" зазначалося, що "Інтерпайп" Віктора Пінчука в 2016-2019 рр. завищував ціни на труби для» Нафтогазу" в 2-3 рази в порівнянні з поставками аналогічних труб в Росію.

У прес-службі «Інтерпайп» різниці в цінах пояснили «пірамідальністю з'єднань», які нібито використовувалися при поставках для потреб «Нафтогазу».