Імплементацію Національної економічної стратегії до 2030 року розпочато — з дня затвердження реалізовано низку ініціатив документу. Йдеться про створення Бюро економічної безпеки, розблокування великої приватизації, введення податкових стимулів для інвестиційних проєктів та інші новації. Про це повідомив Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook.

«Національна економічна стратегія-2030 вже втілюється в життя. Місяць тому Уряд затвердив НЕС-2030, яка передбачає синергію всіх гілок влади задля єдиного результату — економічного зростання країни...Важливо й те, що НЕС-2030 ляже в основу стратегічних та програмних документів усіх профільних міністерств та центральних органів влади. Ця робота активно триває», — наголосив Денис Шмигаль.

За словами Прем'єр-міністра України, також серед реалізованих протягом місяця ініціатив Національної економічної стратегії-2030 – оновлення рамкового законопроєкту про «Дія City», затвердження юридичного статусу електронних паспортів, ухвалення парламентом за основу пакету законопроєктів щодо «податкової амністії» й початок впровадження інституту авторизованих економічних операторів (АЕО).

Нагадаємо, Уряд затвердив Національну економічну стратегію 3 березня. Документ розробляли на платформі Центру економічного відновлення за участі понад 500 учасників від експертного середовища, бізнесу та влади. НЕС-2030 визначає стратегічні кроки для розвитку промисловості, агросектору, видобутку, інфраструктури, транспорту, енергетичного сектору, інформаційно-комунікаційних технологій, креативних індустрій та сфери послуг. Також Стратегія враховує такі наскрізні напрямки, як діджиталізація, «зелений» курс, розвиток підприємництва та збалансований регіональний розвиток.